Wyniki mistrzostw


I Mistrzostwa Polski w Tworzeniu Biżuterii

Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że tytuł

II Wicemistrza Polski w Tworzeniu Biżuterii

Oraz
Nagrodę w wysokości 300 zł
zdobyła
Magdalena Skibińska
 
 
 
 

Magdalena napisała nam o sobie tak: Miło jest dowiedzieć się od innych uczestniczek, że zbieranie wszelkich świecidełek niekoniecznie oznacza początki obłędu. U mnie owocuje to całą komodą przydasi kupionych pod wpływem nagłych i oczywiście genialnych pomysłów oraz chronicznym brakiem czasu na ich realizację. Efekt ... komoda oraz głowa pękają w szwach i tylko jakoś nic nie ubywa, ani z jednej ani z drugiej ;) . Do niedawna moje serce należało do męża i czterech psiaków, ale teraz zawładnęła nim bezgranicznie moja mała córeczka, więc mam mało czasu na relaks, a tym właśnie dla mnie jest rękodzieło.

Szeroko rozumiane, bo zajmuję się nim od zawsze i chyba nie ma takiej rzeczy której bym chociaż nie spróbowała zrobić. Szydełko, druty, decoupage, malarstwo olejne, grafika,rzeźba, tkanina, odnawianie mebli. Posiadam wykształcenie artystyczne, więc również z racji zawodu dane mi było spróbować wielu różnych technik. W ostatnich latach jestem wierna biżuterii. Lubię różne techniki, sutasz, beading, wyszywanie, wszystko zależy od materiału z którym pracuję. Jak na duszę artystyczną przystało, proces twórczy trwa u mnie wieki, a produkt końcowy niekoniecznie poznaje światło dzienne. Przebieram, dobieram, szyję, zmieniam, rozpruwam tylko po to żeby uszyć ponownie, mlaskam, cmokam i jeżeli nadal jestem niezadowolona to projekt trafia do szuflady. Trochę się już tam nazbierało i czeka na świeży powiew natchnienia, oraz wolnego czasu.

Jury doceniło w Pracy Magdaleny jej niesamowitą umiejętnośc łączenia ze sobą technik i ozdobienia pracy cząstką swojej osobowości. Pracę cechuje przemyślana kompozycja i połączenie dwóch technik na bardzo wysokim poziomie. Przepiękny przestrzenny kwiat orchidei, który chociażby ze względu na swoje rozmiary, wysuwa się na pierwszy plan, został zestawiony z delikatnym ujęciem sutaszu. Dzięki temu praca nie jest przeładowana, tylko pełna elegancji. Niektóre z jej elementów zostały dosłownie muśnięte sutaszową taśmą, co wymaga niemałej precyzji - jak chociażby mocno połyskujące rivoli i owalne kryształy zwieszające się z centralnego elementu naszyjnika. Bardzo pięknie został też rozwiązany motyw zapięcia, gdyż ginie ono niemalże w tej skrupulatnie zaprojektowanej kompozycji.

Drugie miejsce i tytuł

I Wicemistrza Polski w Tworzeniu Biżuterii
oraz
Nagrodę w wysokości 600 zł
zdobyła

Izabella Żurawska
 
 
 
 

Izabella niestety nie przesłala do nas opisu swojej sylwetki, ale mamy nadzieję, że nie pogniewa się na nas za przytoczenie słów o przygotowaniu Pracy na Mistrzostwa, jakie znaleźliśmy na Jej blogu

Z wysortowanej kolorystyki NihBeads, kryształków i taśmy próbowałam stworzyć coś własnego, charakterystycznego z założeniem, że ma mi się przyjemnie pracować. Głównym trudem w tworzeniu były dla mnie ograniczenia nałożone przez organizatora: pakiet materiałów, dla każdego uczestnika taki sam, można było dodać do pracy tylko 10% swoich komponentów ( widocznych) i kolor różowy, który lubię, ale bez przesady ;)Jednakowoż pracę skończyłam, leciutko po świętach i nawet przed wysyłką zdążyłam sfotografować. Ze względu na słabe światło i warunki polowe zdjęcia samej pracy pozostawiają mi wiele do życzenia, ale za to mogę się pochwalić zdjęciami na modelce. 

Jury doceniło, że praca jest pełna blasku i lekkości, ale nade wszystko doskonale zaprojektowana. Każdy detal ma tu swoje miejsce i znaczenie. Jutrzenka to idealne połączenie kompozycyjne haftu koralikowego i techniki beading. Wykonana z dbałością o każdy szczegół: niektóre miejsca szyte są dobranymi kolorystycznie nićmi, inne nicią monofilową - to dlatego praca jest spójna i tak dobrze prezentuje się na dekolcie. Na uwagę zasługuje też bardzo staranne wykończenie spodu i niebanalne zapięcie.


A tytuł Mistrza zdobywa !

Galeria Prac Wyróżnienia