Wyróżnienia


I Mistrzostwa Polski w Tworzeniu Biżuterii

Ponieważ wybór trzech najlepszych pracy był niesamowicie trudny i nie obyło się bez kłótni i sporów – Jury przyznało również szczególne wyróżnienia dla 4 Prac.

Wyróżenienie
oraz Nagrodę Niespodziankę
zdobyła

Magdalena Bielska
za Pracę nr 39

Sutasz w najlepszym wydaniu. Idealnie symetryczna, równa, praca naprawdę przemyślana, niemonotonna i spójna kompozycyjnie.

Widać kunszt i obycie osoby szyjącej ten naszyjnik z materiałem, jakim są sznurki sutaszu. Taśmy są idealnie napięte i miękko obejmują kamienie. Na wyróżnienie zasługuje też bardzo fachowe wykończenie spodu naszyjnika.

Wyróżenienie
oraz Nagrodę Niespodziankę
zdobyła

Alicja Mierzejewska
za Pracę nr 18

Wyróżnienie za innowację. Jest to przykład pracy, gdzie przeplatają się przeróżne techniki. Jest i haft sutasz, i haft koralikowy, jest też beading. Naszą szczególną uwagę zwróciło wplecenie w kordonek taśmy cyrkoniowej wykonane na szydełku. Bardzo pomysłowo została też wykorzystana drewniana bransoleta, która stanowi bazę przestrzennej konstrukcji wisiora. Widać, że Autorka nie boi się wyzwań i ciągle eksperymentuje

Wyróżenienie
oraz Nagrodę Niespodziankę
zdobyła

Katarzyna Klimiuk
za Pracę nr 23

W tej pracy ujęły nas, przede wszystkim, sprytnie oplecione przy pomocy szydełka kule. Autorka zwróciła uwagę na detal i wykorzystała aż  trzy różne kolory kordonka, żeby nić nie była zbyt widoczna na tle koralików. Bardzo starannie ukryła też łączenia nici. W przestrzennych elementach wykonanych beadingiem również nie brakuje staranności, jak chociażby wykończenia spodów rivoli.

Wyróżenienie
oraz Nagrodę Niespodziankę
zdobyła

Violetta Krygier
za Pracę nr 7

Praca złożona z kilku elementów, które można wymiennie łączyć ze sobą na różne sposoby. Autorka sporo się napracowała, bo do kompetu zostały też dołączone dwie pary kolczyków. Naszym zdaniem najciekawszy jest wisior z przestrzennym trójkątnym elementem, przez który przechodzą cztery wyplecione w technice herringbone bead stitch sznury, a każdy z nich jest w odmiennej kolorystyce. Drugi wisior to ciekawe połączenie techniki haftu sutasz z beadingiem. Zakończenia taśmy sutaszowej zostały wykończone metalowymi nakładkami i ozdobione wyplecionymi z koralików kwiatkami. Bardzo wdzięczne i pomysłowe rozwiązanieA tytuł Mistrza zdobywa !

Galeria Prac Wicemistrzami zostali