Przedświąteczne przygotowania już na pewno zaczynają nabierać u Was tempa, także w naszym korallowym biurze zrobiło się świątecznie, jednak nie zamierzamy zwolnić  i przedstawiamy kolejną odsłonę serii  „7 sposobów na…”, a jej bohaterem została skóra.

Szukałam ciekawych pomysłów na to jak można wykorzystać skórę, nie tylko w biżuterii, ale także w innych aspektach użytkowych. Udało mi się znaleźć 7 naprawdę inspirujących propozycji, także na nadchodzące święta. Mam nadzieję, że spodobają się Wam tak samo jak mi.

Znajdziecie je poniżej. 

Pierwszy pomysł na wykorzystanie skóry to zakładka do książki z chwostem. Takie zakładki są bardzo proste do zrobienia. Będzie potrzebować kawałek skórki, nożyczki i klej. Ciekawym akcentem w tych zakładkach są napisy wybijane w skórze za pomocą specjalnych stempli. Można tam umieścić ulubiony cytat z książki lub ciekawe przesłanie. Taka ręcznie zrobiona zakładka będzie świetnym dodatkiem do nowej książki, którą chcemy podarować komuś pod choinkę.

Drugi pomysł na wykorzystanie wykorzystanie skóry mocno mnie zaskoczył. Nie spodziewałam się, że skóra nadaje się zrobienia czegoś co rozprowadza zapach. Okazało się, że to bardzo prosty sposób, który na pewno spodoba się wielu z Was. Do wykonania takiego „nośnika” zapachu, który świetnie sprawdzi się na przykład w samochodzie potrzebne są: klips (taki, który znacie z różnego rodzaju identyfikatorów), kawałek skóry, nożyczki i ulubione olejek zapachowy. Wystarczy wyciąć ze skóry kształt, który Wam podoba się Wam najbardziej i na skórę wypuścić 2 kropelki ulubionego olejku zapachowego i gotowe.

Brelok do kluczy to chyba najczęstszy element, który pojawia się w tej serii artykułów. Okazuje się, że to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów, które można dowolnie dostosowywać do naszych upodobań. Przy okazji poprzedniego posta o pomponach proponowałam Wam wersję na bogato. Tym razem przygotowałam coś dla miłośników mniejszych, bardziej minimalistycznych form. Prosta zawieszka ze skóry jest urocza i można ją również personalizować na wiele sposobów. Wykorzystując takie breloczki można też oznaczyć poszczególne klucze, aby łatwiej było domownikom rozpoznać, który jest który.

Czwarta propozycja to coś dla tych, którzy lubię proste, ale nietypowe rozwiązania w temacie dekoracji wnętrz. Jesteśmy przyzwyczajeni, że nawet te drobne naczynia w których przechowujemy codzienne drobiazgi są wykonane z drewna lub szkła, ewentualnie porcelany. W czasie poszukiwań ciekawych zastosowań skóry znalazłam prosty sposobów na stworzenie takiego naczynka właśnie ze skóry i nitów. To będzie także świetnie propozycja dla tych, którzy lubią rustykalne klimaty. Wszystko zależy od rodzaju skóry oraz nitów, które wybierzemy.

Piąty pomysł to coś jak najbardziej na czasie, czyli ozdoby choinkowe. Ta propozycja na pewno spodoba się tym osobom, które lubią naturalne dodatki i szukają alternatywy dla brokatowego szaleństwa, które ogarnęło świąteczne dekoracje. W tym wypadku możemy także wybrać naturalną skórę w różnych odcieniach i w ten sposób urozmaicić kolorystykę dekoracji.

https://www.anthropologie.com/shop/amara-earrings2?category=spring-preview&color=071

Oczywiście nie może tu zabraknąć propozycji biżuteryjnych. Kolczyki to nie jedyna propozycja skórzanej biżuterii, którą udało mi się znaleźć, ale wydała mi się nietypowa na tle innych. Tutaj zagrano kolorem i formą kolczyków, która nawiązuje mocno do stylistyki lat 60tych i na pierwszy rzut oka nie kojarzy się zupełnie ze skórzaną biżuterią. W tym wypadku ważna jest struktura skóry, która nadaje tak stworzonej biżuterii wyjątkowy charakter.

Na koniec coś dla elektronicznych gadżeciaży, którzy doskonale wiedzą jak bardzo irytujące potrafią być poplątane kable od słuchawek. W bardzo prosty sposób z kawałka skórki i nitu można stworzyć przydatny i jednocześnie stylowy gadżet, który pozwoli zapanować na wiecznie plączącymi się kablami.

Tak przedstawiają się pomysły, które udało mi się znaleźć. Jestem ciekawe, czy Wy macie swoje pomysły na wykorzystanie skóry? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.