Bransoletka z koralików na gumce to już chyba klasyka. To też coś, od czego bardzo często zaczynacie swoją przygodę z biżuterią. Mogłoby się wydawać, że to banalnie prosty wzór i nic nowego już się tutaj nie wymyśli. Dlatego chciałam Wam pokazać jej inną odsłonę.

Tym razem będzie to podwójny sznur pięknych czerwonych agatów, ciekawy łącznik z pozłacanego srebra i chwosty, które zawojowały biżuteryjny świat.

To co zaczynam?

Do wykonania bransoletki potrzebne będą:

elementy potrzebne do zrobienia bransoletki

 Krok 1.

Pracę nad bransoletką zaczynam od przygotowania dwóch odcinków gumki. Każdy około 20 cm. Oczywiście wszystko zależy od obwodu Waszego nadgarstka.

Krok 2.

Moja bransoletka będzie miała podwójny sznur kamieni, ale jeżeli wolisz pojedynczy to możesz to zrobić korzystając z tylko 1 gumki.

Krok 3.

Przewlekam przez pozłacaną rurkę dwie gumki.

 Krok 4.

Kolejny etap to nawlekanie agatów na gumkę. Na każdą gumkę nawlekam je oddzielnie.

 Krok 5.

Po jednej i po drugiej stronie rurki nawlekam tę samą ilość agatów. Tak, żeby bransoletka ładnie układała się na moim nadgarstku.

 Krok 6.

Następnie związuję ze sobą końce gumki parami i dodaję kropelkę kleju, żeby wzmocnić supełek.

 Krok 7.

Kiedy klej zwiąże wystarczy odciąć nadmiar gumki.

 Krok 8.

Na koniec montuję chwosty do kółeczka, które znajduje się na pozłacanej rurce. Wystarczy lekko rozgiąć kółeczko zaciskowe.

I gotowe!

Co powiecie na taką wersję bransoletki na gumce. Myślę, że pozłacany łącznik dodał jej elegancji i będzie świetnym dodatkiem na przykład do sylwestrowych sukienek.

Jeżeli stworzycie własną wersję tej bransoletki, zróbcie zdjęcie i oznaczcie nas na Facebooku lub Instagramie. Chętnie zobaczymy Wasze dzieła.

Pozdrawiam kreatywnie.

Asia