W naszych korallowych szufladach z błyskotkami pojawiło się ostatnio sporo nowości hematytowych. Drobne elementy w różnych kształtach, które mogą być ciekawym dodatkiem do własnoręcznie tworzonej biżuterii. Szczególnie spodobały mi się hematytowe kwiatki, które są naprawdę urocze.

Pomyślałam, że ich urok najlepiej odda pokazanie w biżuterii, stąd pomysł na tutorial. Bransoletki w nim pokazane są bardzo proste do wykonania. Przekonasz się o tym za chwilę.

To co zaczynamy?

Do wykonania bransoletek potrzebne będą:

elementy potrzebne do zrobienia bransoletki

 Krok 1.

Pracę nad obiema bransoletkami zaczynam od docięcia gumki na wybraną przeze mnie długość. Pamiętaj, że gumka jest elastyczna, ale warto przygotować dłuższy kawałek, żeby móc łatwo zawiązać supełek na końcu. 

Krok 2.

Najpierw nawlekam na jedną z gumek 3 złote hematyty, jeden obok drugiego.

Krok 3.

Na drugą gumkę nawlekam szare, hematytowe kwiatki, ale pomiędzy nimi znajdą się drobne srebrne kuleczki, także wykonane z hematytu.

 Krok 4.

Tym sposobem mamy 2 bazy do pracy nad bransoletkami.

 Krok 5.

Zaczynam od złotej wersji. Po obu stronach nawleczonych kwiatków nawlekam hematytowe kuleczki, platerowane, które pięknie mienią się odcieniami zieleni i granatu.

 Krok 6.

Kiedy już ilość hematytów po obu stronach kwiatów jest wystarczająca zawiązuje supełek i odcinam pozostały nadmiar gumki. Warto też na taki supełek wlać kropelkę kleju, żeby mocowanie było pewniejsze.

 Krok 7.

Drugą bransoletkę wykonujemy podobnie. Zanim jednak zaczniemy nawlekać po obu stronach hematyty w kolorze emerald, nawlekam po jednym srebrnym hematycie.

 Krok 8.

Następne kroki są takie same jak w pierwszej bransoletce. Na pewno poradzisz sobie z nimi bardzo szybko.

I gotowe!

Poszło szybko i sprawnie. Mam nadzieję, że spodobał Ci się taki pomysł na drobne hematytyowe elementy.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Pozdrawiam kreatywnie.

Asia