Muszę Wam przyznać, że moda na chwosty mocno przypadła mi do gustu i bardzo się cieszę, że nadal ma się dobrze. Dlatego przygotowałam kolejną odsłonę ich użycia w biżuterii. Taki pomysł na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Pomysł jest prosty i równie na topie. Choker z srebrną zawieszką i chwostami to dobrze znany element, ale w bardziej ozdobnym wydaniu. Pokażę Wam jak go wykonać w dosłownie paru krokach.

To co zaczynamy?

Do wykonania chokera potrzebne będą:

elementy potrzebne do zrobienia naszyjnika

 Krok 1.

Zaczynam od docięcia rzemienia do odpowiedniej długości. To baza chokera. Jak określić długość? owiń rzemień wokół szyi zwierzając jego końce do przodu. Dotnij do odpowiedniej dla siebie długości.

Krok 2.

Najpierw nawlekam na jedną z gumek 3 złote hematyty, jeden obok drugiego.

Krok 3.

Następnie nawlekam zawieszkę na rzemień.

 Krok 4.

Na końce rzemienia, za pomocą kleju, montuję końcówki z oczkami.

 Krok 5.

Zanim do rzemienia dodam chwosty, to wklejam ich główki w większe końcówki. Dzięki temu zyskają bardziej elegancki wygląd.

 Krok 6.

Na koniec zawieszam chwosty na końcówkach rzemienia za pomocą kółeczek zaciskowych..

I gotowe!

To bardzo prosty pomysł, ale przy okazji pozwala na sporą dawkę kreatywności przy noszeniu. Można zrobić na nim kokardę, zawiązać węzeł, czy pleść szyję a chwosty zwiesić luźno. Wszystko zależy do tego, co akurat teraz Ci pasuje najbardziej.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Pozdrawiam kreatywnie.

Asia