Kryształy Swarovskiego zachwycają swoim blaskiem, precyzją wykonania i pięknymi kolorami. Możesz sama przekonać się jak bardzo. Wystarczy, że spojrzysz na mój tutorial i zrobisz swoją delikatną bransoletkę z kryształem Swarovskiego.

Delikatne bransoletki są nie tylko modne, ale też wygodne i bardzo praktyczne. Zależnie od okazji możesz założyć jedną, albo kilka. Ich wykonanie nie jest drogie, więc możesz sobie pozwolić na posiadanie bransoletek niemal we wszystkich kolorach tęczy. Dodatkowo do jej wykonania nie musisz mieć wielu narzędzi i umiejętności, nie ma tu skomplikowanego zaginania drucików, ani robienia loopików. Wystarczy rozgiąć kilka kółeczek i połączyć wszystko w całość. W poniższym tutorialu znajdziesz przepis na taką właśnie uroczą bransoletkę z kryształkiem Swarovskiego. Zrób ją sama i przekonaj się o wysokiej jakości kryształków Swarovskiego.

bransoletki Swarovski

Do wykonania bransoletki potrzebne będą:

  • Łańcuszek srebrny rollo 1,2 mm PS6064 – około 14 cm
  • Srebrne kółeczka zaciskowe 3 mm PS5533 – 3-4 szt.
  • Srebrny łańcuszek 2 mm na przedłużkę PS6011 – około 3,5 cm
  • Srebrne zapięcie federing 5,5 mm PS4111 – 1 szt.
  • Wybrany kolor kryształka Swarovski, u mnie Round 8 mm Tangerine AC4584 – 1 szt.
  • Szczypce tnące i płaskie
  • Czas potrzebny: około 10 min.
bransoletka z kryształem Swarovskiego

To co, zaczynamy!

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 1. 

Do wykonania bransoletki o długości całkowitej 15-18,5 cm potrzebujesz 3 odcinki łańcuszka: 6,5 cm, 5,7 cm i 1,3 cm. Jeśli potrzebujesz dłuższą bransoletkę, np. 16,5-20 cm – weź odpowiednio: 7,3 cm, 6,4 cm i 1,3 cm. Łańcuszek najlepiej odcinać specjalnymi szczypcami tnącymi, ponieważ nożyczki mogą się łatwo stępić, a inne narzędzia mogą zgnieść ogniwa.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 2. 

Po odcięciu odcinków łańcuszka zwróć uwagę, aby ostatnie ogniwa nie były spłaszczone, ponieważ wtedy będziesz miała problem z przełożeniem przez nie kółeczek zaciskowych.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 3. 

Przystępujemy teraz do łączenia bransoletki. Weź najdłuższy odcinek łańcuszka i za pomocą szczypiec płaskich połącz go z najkrótszym odcinkiem. Pamiętaj o prawidłowym odginaniu i zagięciu kółeczka.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 4. 

Sprawdź dokładność zagięcia kółeczka, aby nie haczyło. Masz już jedną część bransoletki.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 5. 

Teraz przez kryształek Swarovskiego przełóż krótki odcinek łańcuszka. Weź pozostały kawałek łańcuszka i na końcu zaczep kółeczko zaciskowe, nie zaginaj go do końca.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 6. 

Następnie przełóż kółeczko przez ogniwo łańcuszka z kryształkiem. Ten krok może okazać się trudny, dlatego najłatwiej jest go wykonać trzymając łańcuszek z kryształkiem w górze tak, aby łańcuszek swobodnie zwisał a kryształek trzymać palcami.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 7. 

Uff, najtrudniejsza część bransoletki z kryształkiem Swarovskiego już za Tobą 🙂

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 8. 

Teraz weź ok. 3,5 cm łańcuszka z większymi oczkami, np. 2 mm. Zrobisz z niego przedłużkę dopasowującą długość bransoletki do nadgarstka.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 9. 

Już tylko zostało połączyć kółeczkiem zaciskowym krótszą część łańcuszka z przedłużką. A na drugim końcu bransoletki zamocować zapięcie. W tym celu odegnij oczko w federingu i przełóż je przez ogniwo łańcuszka. Gdyby okazało się, że oczko jest zbyt grube i nie chce przejść, użyj kółeczka zaciskowego.

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Krok 10. 

I gotowe! Masz już swoją bransoletkę z kryształkiem Swarovskiego.

Bransoletka z kryształkiem Swarovskiego jest już gotowa!

bransoletka z kryształem Swarovskiego

Twoja własna piękna bransoletka z kryształkiem Swarovskiego jest już gotowa do założenia. Dzięki dużemu wyborowi kształtów, wielkości i kolorów kryształków Swarovskiego możesz łatwo wybrać swoje ulubione. Miłego tworzenia 🙂

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Jeśli nie masz czasu i cierpliwości, aby mierzyć, ciąć i łączyć łańcuszki – wybierz opcję gotowej bazy bransoletki „Sweet candy”. Do bazy dobierz ulubiony koralik Swarovski mini round bead 8 lub 6 mm, mini oval bead 8×6 mm lub śliczne serduszko love bead 8 mm.

Jak zrobić bransoletkę „Sweet Candy”? Weź bazę, na krótki łańcuszek załóż wybrany koralik, rozegnij kółeczko zaciskowe w drugiej części bazy, załóż na kółeczko łańcuszek, zagnij kółeczko i gotowe! Masz już swoją własną bransoletkę z cukierkowym koralikiem Swarovskiego.