Każda z nas ma swoją ulubioną torebkę. Moja to dość spora czarna torba ze złotymi okuciami. Spora, bo musi pomieścić moje małe przenośne centrum dowodzenia, w tym czasem przenośny warsztat rękodzielnika. Z okazji nadchodzącej coraz śmielej jesieni postanowiłam dodać do niej coś, co ją trochę odmieni. Mój wybór padł na ozdobny breloczek, który jest prosty do zrobienia, a do tego można go wymieniać, lub przepinać.

To, co zaczynamy?

DIY brelok z chwostami
elementy potrzebne do zrobienia breloka

Krok 1. Zaczynam od rozchylenia jednego kółeczka zaciskowego i zawieszenia na nim jednego z chwostów.

Krok 2. Następnie dokładam mocowanie bazy breloczka i zaciskam kółeczko. Tym sposobem jeden chwost mamy już zamontowany.

Krok 3. Ten sam krok powtarzam z drugim chwostem.

 Krok 4. Powstał brelok z dwoma chwostami i jeżeli stawiasz na prostotę to możesz tutaj zakończyć swoją pracę. Ja jednak postanowiłam dodać tu jeszcze parę błyskotek.

Krok 5. Ucinam łańcuszek na potrzebną długość, w tym wypadku około 10 cm i wyznaczam połowę jego długości za pomocą rozchylonego kółeczka zaciskowego.

Krok 6. Na tym kółeczku montuję zawieszkę z czarną lilijką i zamykam kółeczko.

Krok 7. Teraz w równych odstępach montuję na łańcuszku zawieszki, na zmianę kwiatek i lilijkę.

Krok 8. Teraz na kolejne zaciskowe kółeczko montuję ażurową różę.

Krok 9. Na końcu łańcuszka z zawieszkami montuję ażurową zawieszkę z różą.

Krok 10. Na drugim końcu ażurowej zawieszki z różą montuję za pomocą kółeczka zaciskowego jeszcze jedną zawieszkę z lilijką.

Tylko parę ruchów, kilka elementów i gotowe!

W takim wydaniu świetnie będzie się też prezentował futrzany pompon, czy materiałowy chwost. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Możesz też wykonać taki brelok w formie srebrnej 😉

Pozdrawiam już nieco jesiennie.

Asia