Długie naszyjniki są modne już kilka sezonów. W tym roku zyskały nowe komponenty – gotowe łańcuchy z nawleczonymi kryształkami. Spójrz na moją propozycję długiego naszyjnika, wybierz łańcuch dla siebie i zrób swoją wersję naszyjnika.

Tegoroczną wielką nowością są gotowe łańcuchy z kryształkami i kamieniami. Są niezwykle eleganckie, a zrobienie z nich biżuterii wymaga tylko dobrego pomysłu, ponieważ na wykonanie nie musisz poświęcać wiele czasu. Zamiast zajmować się żmudnym nawlekaniem czy robieniem loopików, po prostu odcinasz potrzebną długość. Taki łańcuch możesz zastosować w naszyjniku, zarówno długim, jak i krótkim, możesz też zrobić naszyjnik a’la różaniec. Świetnie sprawdzi się też w bransoletce, a nawet w kolczykach. Na pewno pomysłów Ci nie zabraknie. Tymczasem spójrz na moją propozycję długiego naszyjnika z ametystem w okuciu i chwostem.

długi naszyjnik z łańcucha z kryształkami z ametystem i chwostem

Do wykonania naszyjnika potrzebne będą:

  • Łańcuch z kryształkami, u mnie z kryształkami oponkami 3×4 mm – 80 cm
  • Kamień w srebrnym okuciu – u mnie ametyst
  • Chwost z wiskozy – u mnie czarny o długości 82 mm
  • Kółeczka zaciskowe 0,6 mm – u mnie pozłacane ze stali szlachetnej
  • Szczypce tnące, szczypce płaskie 2 szt.
  • Czas potrzebny: około 10 min.

To co, zaczynamy?

długi naszyjnik z chwostem
długi naszyjnik z chwostem

Krok 1. 

Szczypcami tnącymi utnij potrzebną długość łańcucha. Pamiętaj, że ostatecznie naszyjnik będzie dłuższy o chwost. Ja wzięłam 80 cm łańcucha. Ponieważ łańcuch jest długi, nie ma potrzeby montować zapięcie. Końce łańcucha połącz kółeczkiem zaciskowym.

długi naszyjnik z chwostem

Krok 2. 

Do kółeczka łączącego łańcuch, za pomocą drugiego kółeczka zaciskowego, dołącz kamień w okuciu.

długi naszyjnik z chwostem

Krok 3. 

Teraz kółeczkiem połącz chwost i zawieszkę.

Krok 4. 

Jeśli chciałabyś nieco zmienić kolor swojego naszyjnika, to wystarczy, że wybierzesz ulubiony kolor kamienia w okuciu. Czarne kryształki i chwost będą pasowały do każdej stylizacji.

długi naszyjnik z chwostem

I gotowe! W kilka minut masz super modny, długi naszyjnik. Świetnie będzie pasował do białej koszuli, ale też i gładkiej dzianinowej bluzki, a nawet ciepłego swetra. Możesz wybrać swój łańcuch z kryształkami, swoje ulubione kamienie w okuciu, a także ulubiony kolor chwosta. Możliwości dopasowania do indywidualnych preferencji jest sporo.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tego naszyjnika, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji innych łańcuchów z mosiądzu z kryształkami i koralikami.