Obecna sytuacja w związku z epidemią koronawirusa niemal każdego skłoniła do zmiany swoich zachowań. Jesteście ciekawi jak to wygląda w Korallo? Jak pracujemy w tym czasie?

Garść informacji o zmianach w Korallo znajdziecie na stronie głównej sklepu, na górnym pasku pod linkiem Ważne informacje o funkcjonowaniu Korallo. A może chcecie wiedzieć więcej?

Korallo

#zostańwdomu

Aby sklep Korallo działał poprawnie mamy kilka działów, m.in.: pakowania, obsługi klienta, marketingu, zaopatrzenia. Część z nas dotknął problem zamkniętych szkół i przedszkoli, więc dziewczyny zdecydowały się na opiekę nad dziećmi w domu. Dział marketingu, jako najbardziej niezależny, otrzymał możliwość pracy z domu. Tak, ten tekst piszę dla Was siedząc przy domowym biurku. W pobliżu kręcą się dwie moje włochate pomocnice 😉 W firmie dzielnie walczą dziewczyny z działów obsługi klienta, pakowania i zaopatrzenia. Tak więc nie musicie się martwić, wszystkie Wasze zamówienia na bieżąco drukujemy, pakujemy i wysyłamy. Jeśli macie jakiś problem, potrzebujecie porady w sprawie wyboru produktów, bądź nie wiecie jak zrobić jakąś biżuterię – dzwońcie i piszcie – chętnie Wam pomożemy.

Jak dbamy o bezpieczeństwo?

Wasze i nasze zdrowie jest dla nas bardzo ważne, dlatego ściśle przestrzegamy zaleceń dotyczących mycia rąk i dezynfekcji. Mamy własny płyn dezynfekujący, którego używamy zaraz po przyjściu do pracy oraz przed pakowaniem każdej przesyłki. Dezynfekcji poddajemy też klamki w drzwiach. Również w czasie poza pracą zachowujemy bezpieczną odległość od innych. Każdy z nas ma świadomość powagi sytuacji i zagrożenia.

Korallo

Gdybyście chciały zrobić, to mamy przepis na płyn do dezynfekcji, który jednocześnie za bardzo nie wysusza rąk i super pachnie. Jeśli tylko macie dostępne składniki, to zachęcamy do zrobienia. Potrzebujecie: spirytus 96% (rektyfikowany lub salicylowy), żel aloesowy, kilka kropli olejku z drzewa herbacianego (działa antybakteryjnie i nadaje zapach). Gotowy roztwór powinien zawierać min. 60% alkoholu – tylko taki roztwór działa dezynfekująco. Do odkażania klamek zamiast żelu aloesowego możecie dać przegotowaną wodę. Bardzo ważne jest, aby gotowy płyn przelać do szczelnej butelki.

Jak bezpiecznie odebrać paczkę?

Dla Waszego i naszego bezpieczeństwa czasowo zawiesiliśmy możliwość odbioru osobistego przesyłek. Również nasi kurierzy zachowują wszelkie zasady bezpieczeństwa. Od naszego partnera DPD otrzymaliśmy porady dla klientów. Oto kilka z nich:

  • Aby uniknąć kontaktu bezpośredniego, można umówić się z kurierem, aby zostawił paczkę, np. pod drzwiami. Nie jest wymagany podpis na potwierdzeniu odbioru;
  • Doręczenie powinno odbywać się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności z zachowaniem min. 1 metra odległości;
  • Przesyłki pobraniowe najlepiej opłacić kartą, terminale są dostosowane do płatności do 100 zł bez podawania PINu;
  • Jeśli zamawiasz paczkę do pracy, upewnij się, że na recepcji/ portierni jest ktoś, kto ją odbierze. W przeciwnym wypadku kurier odnotuje status „odmowa przyjęcia” i paczka wróci do nadawcy;
  • Jeśli Twoja firma jest zamknięta, lepiej wybierz paczkę z dostawą do domu;
  • Doręczenie paczki do galerii handlowych odbywa się w godzinach porannych, po uzgodnieniu z ochroną.

Co z zaopatrzeniem?

Pewnie zastanawiacie się czy nie zabraknie nam podstawowych półfabrykatów do robienia biżuterii? Częściowo Was uspokoję, mamy spore zapasy (również w hurtowni), chociaż nie gwarantujemy, że wszystko będzie dostępne. Niektóre artykuły rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Nasz towar zamawiamy zawsze z wyprzedzeniem, dzięki czemu mamy jeszcze sporo prawdziwych cudeniek, których nikomu nie pokazywaliśmy, więc niedługo zaskoczymy Was nowościami.

Pewnie część z Was ma teraz nieco więcej czasu, niż zwykle, dlatego obmyślamy sposoby jak Wam ten czas umilić. Mam kilka pomysłów na wykorzystanie popularnych koralików Toho i właśnie pracuję nad wzorami na bransoletki. A może chcecie spróbować nowej techniki? Szykuję właśnie małe podsumowanie tutoriali na blogu Korallo.

blog Korallo