Wystarczą tylko dwa produkty. Trochę rzemienia i miedziany element w kształcie podłużnego stożka. Jak zrobić naszyjnik z rzemienia z chwostem? Instrukcja znajduje się poniżej. Jest to bardzo prosty sposób. Trochę cięć rzemienia i kilka supełków. Warto spróbować. Naszyjniki  z chwostami są modne od kilku sezonów. Mam jednak wrażenie, że teraz nastąpił szczyt ich popularności. Pomysł na naszyjnik jest trochę nietypowy bo sam chwost jest większy i grubszy niż te zazwyczaj używane do biżuterii. Ale czy zawsze musi być tak samo? Spróbujcie odmiany!

Jak zrobić naszyjnik - hand made. DIY pomysły.

Do wykonania naszyjnika potrzebne będą:

Co jest potrzebne do zrobienia naszyjnika.

Krok 1. Przygotuj dwa odcinki rzemienia o długości 1 metra oraz dziewięć odcinków po około 33cm. Czyli trzy metrowe kawałki przetnij na trzy części każdy, w ten sposób otrzymasz dziewięć potrzebnych odcinków.

Krok 2. Metrowe odcinki skrzyżuj  z krótszymi w połowie ich długości. Potem złóż je na pół. I zwiąż dłuższymi odcinkami krótsze.

Krok 3. Zawiąż dwa razy.

Krok 4. Długie końce przewlecz przez stożek tak jak na zdjęciu. Przeciągnij je do końca tak aby ukryć łączenie wewnątrz stożka.

Krok 5. Nad szczytem stożka zawiąż supełek.

wiązanie supełka

Krok 6. Długie końce zwiąż ze sobą. W ten sposób wykończysz naszyjnik.

Ten naszyjnik z rzemienia będzie idealnie pasował do letnich, lekkich topów oraz powiewnych sukienek.

Mam nadzieję, że powyższy tutorial jest biżuteryjną inspiracją.

Podobny naszyjnik można zrobić w innym kolorze. Jeśli masz ochotę pobawić się kolorami, to zachęcam. Najbliższa sercu jest biżuteria hand made, w której jest odrobina twórcy.

Do dzieła! Uściski i błyskotkowe pozdrowienia,

Anita