Bardzo lubię drobne kolczyki. Idealnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju spotkaniach, przyjęciach i do pracy. Są delikatne, nie narzucające się i bardzo uniwersalne. Dziś chciałabym podzielić się przepisem na urocze kolczyki idealne i na co dzień i na przyjęcia. Małe perełki sprawią, że każda kreacja nabierze lekkości i delikatności i będzie idealnym dopełnieniem np. bardziej zdobnej biżuterii. Zobacz jak możesz w prosty sposób zrobić kolczyki z perłami na sztyfcie. Zobaczysz, że ich zrobienie nie zajmie Ci więcej niż 10 minut 🙂 Ja osobiście zrobiłam sobie dwa komplety – mniejsze i większe perełki. Ciekawa jestem, jakie Ci się bardziej podobają?

Do zrobienia kolczyków użyłam:

Zobacz gotowe kolczyki z perłami na sztyfcie
Krok 1. Przygotuj potrzebne materiały by stworzyć kolczyki z perłami na sztyfcie

Krok 1. Przygotuj potrzebne materiały by stworzyć uniwersalne kolczyki z perłami na sztyfcie.

Krok 2. W perełce umieść odrobinkę kleju

Krok 2. W perełce umieść odrobinkę kleju. Uważaj, by nie było go zbyt dużo, w przeciwnym razie umieszczając sztyft klej wycieknie Ci na perełkę.

Krok 3. Umieść w perełce sztyft.

Krok 3. Umieść w perełce sztyft. Przytrzymaj kolczyk przez minutę lub dwie – niech klej zawiąże. Następnie poczekaj chwilę, aż klej porządnie wyschnie.

Krok 4. Dokładnie tak samo postępuj z pozostałymi perełkami

Krok 4. Dokładnie tak samo postępuj z pozostałymi perełkami. Na koniec, zostaje Ci tylko na sztyft nałożyć baranki – i dwa komplety kolczyków z perłami na sztyfcie są już gotowe! 🙂

Jeśli masz ochotę wykonać taką ozdobę – poniżej przygotowałam przydatne materiały 🙂 Miłej zabawy! Koniecznie pochwal się w komentarzu, jakie kolczyki udało Ci się zrobić 😉

A może masz ochotę na kolczyki w innych kolorach? W niedawnej dostawie znalazły się 3 nowe kolory perełek Majorka.

Nowe kolory pereł Majorka do kolczyków to: żywa czerwień, beżowe złoto i jasno srebrzysta stal. Materiały do kolczyków znajdziesz poniżej.

kolczyki z perłami majorka

Nowe perełki będą świetnym uzupełnieniem wielu stylizacji.