Zbliżają się Walentynki, więc postanowiłam zrobić prezent mojemu mężczyźnie. Długo zastanawiałam się co wybrać, bo jak wiadomo powinien być to prezent od serca. A w jakie prezenty wkładamy najwięcej serca? Wiadomo, w te zrobione własnoręcznie. I właśnie dzisiaj chcę zaprosić Cię do zrobienia męskiego naszyjnika z hematytami.

Wybrałam małe kulki hematytu w ciemno szarym kolorze, do tego bardzo ciekawą zawieszkę z wizerunkiem głowy lwa też wykonaną z hematytu plus kilka srebrnych przekładek. Mój naszyjnik ma długość 44 cm. Dwie najpopularniejsze długości męskich naszyjników to 45 i 50 cm. Myślę, że taki naszyjnik będzie oryginalnym prezentem. A może znajdzie się też jakiś Pan gotowy na naszyjnikowe wyzwanie?

naszyjnik z hematytów dla mężczyzny

Do wykonania naszyjnika potrzebne będą:

To co, zaczynamy?

męski naszyjnik z hematytów i srebra
męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 1. Utnij około 70 cm linki, nawlecz łapaczkę i przy końcu linki zrób supełek. Jeśli supeł przejdzie przez otwór w łapaczce, zrób w tym samym miejscu dwa kolejne supełki, dobrze je zaciągnij. Za supłem zostaw 1 mm linki, a resztę utnij najlepiej szczypcami tnącymi, ponieważ zwykłe nożyczki mogą nie być dość ostre.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 2. Szczypcami płaskimi delikatnie zaciśnij łapaczkę. Uważaj, aby jej nie zgnieść.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 3. Szczypcami bocianami ostrożnie rozegnij krawatkę, załóż na zawieszkę.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 4. Następnie delikatnie przygnij krawatkę. Aby nie uszkodzić srebra, możesz końce szczypiec okleić papierową taśmą lub użyć kawałka miękkiego filcu.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 5. Teraz czas na nawlekanie naszyjnika. Tu wybór zależy od Ciebie. Ciekawy efekt można uzyskać używając kilka różnych rodzajów przekładek i dwa rodzaje koralików. Najlepiej zacznij nawlekanie od mniejszego koralika przy łapaczce, aby naszyjnik wygodniej się zapinał. Przy krawatce warto dać nieco większe koraliki, aby się nie przesuwała. Moja krawatka jest na tyle duża, że pod nią dałam jeden koralik 4 mm. Nawlekamy połowę potrzebnej długości.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 6. W połowie naszyjnika nawlecz krawatkę z głową lwa i resztę koralików wg wybranej kolejności.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 7. Następnie nawlecz łapaczkę i analogicznie jak na początku zrób kilka supełków. Staraj się je zrobić jak najbliżej łapaczki, ale zostaw 2-3 mm luzu, aby naszyjnik nie był zbyt sztywny. Resztę linki utnij i zagnij łapaczkę.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

Krok 8. Teraz czas na montaż zapięcia. Na jednym końcu naszyjnika załóż na oczko w łapaczce kółeczko montażowe i karabińczyk, a na drugim końcu samo kółeczko. Jeśli naszyjnik okazałby się za krótki, możesz dodatkowo doczepić kawałek łańcuszka z większymi oczkami lub gotową przedłużkę.

męski naszyjnik z hematytów i srebra

I gotowe! Męski naszyjnik z hematytami i zawieszką w kształcie głowy lwa może stać się prezentem. Mam nadzieję, że mój mężczyzna będzie go nosił. Naszyjnik będzie pasował do gładkich t-shirtów i koszul rozpiętych pod szyją. A Wy co myślicie o męskiej biżuterii, pasuje czy niezbyt?

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tego naszyjnika, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.