Lubisz styl minimalistyczny? Jasne srebro nie należy do Twoich ulubionych metali? Chcesz mieć kilka naszyjników nie wydając na nie fortuny? Mam świetną propozycję – delikatny naszyjnik ze stali chirurgicznej.
Od pewnego czasu na rynku półfabrykatów ze stali chirurgicznej do wyrobu biżuterii pojawia się coraz więcej produktów ze stali chirurgicznej. A czy wiesz czym dokładnie ta stal jest, jakie ma właściwości? Stal stosowana do wyrobu biżuterii ma najczęściej oznaczenie serii 316L, bywa nazywana chirurgiczną, nierdzewną, jubilerską, INOX. Do niedawna miała zastosowanie głównie w przemyśle i np. w medycynie do wyrobu narzędzi chirurgicznych. Ze względu na wiele zalet jest coraz częściej wybierana, zamiast srebra, do tworzenia biżuterii.
W wyglądzie stal przypomina oksydowane srebro, jest nieco ciemniejsza. Stal nie ciemnieje, nie śniedzieje, jest hipoalergiczna, więc osoby uczulone na nikiel mogą ją bez obaw nosić. Kolejną zaletą stali jest jej twardość, dzięki czemu jest, bardziej od srebra, odporna na zarysowania. Niestety trudność w obróbce stali wpływa na jej cenę, półfabrykaty są droższe od zwykłego metalu, ale myślę, że dla tylu zalet warto zainteresować się wyrobami ze stali chirurgicznej.
Do wykonania naszyjnika potrzebne będą:
- Drobny łańcuszek ze stali chirurgicznej – około 50 cm
- Rozgałęźnik ze stali chirurgicznej – srebrne serduszka, złote serduszka, srebrny kwiatek, złoty kwiatek, srebrne serca w kółku
- Szczypce płaskie 2 szt., szczypce tnące
- Czas potrzebny około: 20 min.
To co, zaczynamy?
Krok 1.
Szczypcami tnącymi utnij dwa odcinki łańcuszka po 19,5 cm oraz dwa odcinki po 4 cm. Krótsze odcinki posłużą nam do regulacji długości naszyjnika.
Krok 2.
Mniejsze odcinki łańcuszka połącz kółeczkami zaciskowymi.
Krok 3.
Na jednym końcu dłuższego odcinka łańcuszka, za pomocą kółeczka zaciskowego zamontuj karabińczyk.
Krok 4.
Drugi dłuższy odcinek łańcuszka połącz z krótszymi.
Krok 5.
Na jeden z dłuższych odcinków łańcuszka nawlecz 1 lub 3 srebrne kulki.
Krok 6.
Następnie kółeczkami zaciskowymi połącz łańcuszki z wybranym łącznikiem.
Naszyjnik jest gotowy. Możesz go nosić z łącznikiem ustawionym na środku, wtedy kuleczka znajdzie się przy rozgałęźniku.
Zobacz, jaki ciekawy efekt uzyskasz łącząc stal chirurgiczną w kolorze srebrnym, pozłacaną i srebrne pozłacane kuleczki.
Jeśli założysz naszyjnik z łącznikiem ustawionym z boku, na środku znajdą się kuleczki.
Niby taki sam naszyjnik jak ze srebrnym kwiatowym łącznikiem, ale ze złotym wygląda zupełnie inaczej. Kolor stali, nieco ciemniejszy od klasycznego srebra, doskonale współgra ze złoconymi elementami.
I jeszcze inny rozgałęźnik, małe serduszka ułożone w koło, które razem tworzą kształt mandali.
Do wyboru masz 5 rozgałęźników. Wybierz swój i ciesz się nowym, modnym, minimalistycznym naszyjnikiem.
Do naszyjnika ze stali chirurgicznej możesz, zamiast srebrnych pozłacanych kulek, użyć kamieni z większym otworem lub możesz też zrezygnować z tego elementu. Jeśli lubisz komplety, w łatwy sposób z rozgałęźników, zrobisz też bransoletkę.
Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tego naszyjnika, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.
Zostaw komentarz