Myślisz o zrobieniu nowej biżuterii na wiosnę? Zastanawiasz się nad materiałami i kolorystyką, aby pasowały do stroju do pracy? Mam rozwiązanie, komplet trzech bransoletek na gumce i kolczyki z mleczno-szarymi agatami.

Moja propozycja kompletu składa się z 3 bransoletek i kolczyków. Do bransoletek użyłam agatów w różnych kolorach: stalowym, mlecznym i arbuzowym. Poza tym są jeszcze jadeity w delikatnym odcieniu różu oraz kuleczki połyskującego kamienia słonecznego. W kolczykach głównym elementem są fasetowane agaty szare, zakute w delikatną srebrną rameczkę.

komplet bransoletek i kolczyki z kamieniami naturalnymi

To co, zaczynamy?

Do wykonania bransoletki nr 1 potrzebne będą:

Do wykonania bransoletki nr 2 potrzebne będą:

Do wykonania bransoletki nr 3 potrzebne będą:

Potrzebujesz jeszcze:

Wszystkie trzy bransoletki wykonane są w taki sam sposób, więc na zdjęciach poniżej znajdziesz przedstawiony sposób wykonania jednej bransoletki.

Krok 1. 

Aby łatwiej nawlekać kamienie na gumkę, używam długiej igły, która ma niemal na całej długości oczko. Gumki nie odcinam, ponieważ zrobię to dopiero po ustaleniu odpowiedniej długości bransoletki. Co kilka kamieni nawlekam przekładkę. W wybranym miejscu dodaję też krawatkę do bransoletek, na której podwieszę zawieszki.

Krok 2. 

Nawlekam kamienie, aż uzyskam odpowiednią długość sznura. W moim przypadku na obwód nadgarstka 17 cm, użyłam 20 kamieni po 8 mm.

Krok 3. 

Po nawleczeniu odpowiedniej ilości kamieni zawiązuję gumkę na dwa supełki. Lekko ja przy tym naciągam, aby nie było prześwitów między kamieniami.

Krok 4. 

Następnie w odległości około 0,5 cm odcinam nadmiar gumki.

Krok 5. 

Szczypcami płaskimi rozginam kółeczko doczepione do zawieszki. Jeśli zawieszka nie ma dodatkowego kółeczka, używam srebrnych kółeczek 3,5 mm.

Krok 6. 

Do krawatki przyczepiamy zawieszkę. Zaginamy kółeczko.

Krok 7. 

Bransoletka z agatów na gumce jest gotowa. Teraz zrobię jeszcze dwie, o pasującej kolorystyce.

Krok 8. 

Drugą bransoletkę zrobię z kamieni słonecznych z 2 zawieszkami. Kamień słoneczny świetnie komponuje się z mleczno-szarymi agatami.

Krok 9. 

Trzecia bransoletka jest z jadeitów i agatów arbuzowych. Dodałam do niej 3 srebrne zawieszki. Kamienie mają kolor delikatnego pastelowego różu.

Wszystkie bransoletki doskonale do siebie pasują kolorystycznie, razem tworzą zestaw na wiele okazji.

Krok 10. 

Przeglądając szuflady sklepowe znalazłam małe fasetowane agaty szare w srebrnym okuciu. Postanowiłam zrobić z nich pasujące do bransoletki kolczyki. Do srebrnych bigli dodałam agaty w okuciu, kółeczka srebrne 3,5 mm oraz zawieszki listki, które użyłam w bransoletce.

Krok 11. 

Oczko w biglach delikatnie rozgięłam, założyłam agat w okuciu, który z drugiej strony połączyłam kółeczkiem zaciskowym z zawieszką.

bransoletka i kolczyki z agatami szarymi

I gotowe! Bransoletki w delikatnych, pastelowych kolorach możesz nosić razem lub łącząc je ze swoimi ulubionymi. Ich stonowane kolory sprawiają, że będą pasowały do wielu kolorów ubrań. Dla podkreślenia urody możesz dodatkowo założyć kolczyki z szarymi agatami, przez powierzchnię których delikatnie przechodzi światło. Biżuteria z naturalnymi kamieniami zawsze wygląda ładnie i modnie, do tego pasuje osobom w każdym wieku. Dlatego warto mieć w szkatułce taką biżuterię.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tych bransoletek lub kolczyków, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.