Poczuj świeży powiew inspiracji - premiera kolekcji #WIOSNALATO

Wiosna i lato nierozerwalnie kojarzą się z piękną paletą kolorów. Dlatego to właśnie kolory, w połączeniu z funkcjonalnością i jakością, były główną inspiracją dla kolekcji #WIOSNALATO

Tworząc ją, przejrzeliśmy setki katalogów i tysiące stron o modzie, ale przede wszystkim wsłuchiwaliśmy się w Wasze potrzeby. Wszystko po to, aby stworzyć  projekt kompletny, taki który zadowoli zarówno miłośniczki beadingu i sutaszu, jak i łatwej do stworzenia, modnej biżuterii. 

Usiądź zatem wygodnie i poczuj świeży powiew inspiracji.

Oto kolekcja #WIOSNALATO

#SWAROVSKI

Chyba nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Kryształki i perły marki Swarovski to gwarancja perfekcji, doskonałości i niebanalnych wzorów. 

Do naszej kolekcji wybraliśmy głównie kryształki w uniwersalnych kształtach: kół, owali i serc. W kwestii kolorów postawiliśmy na takie, które z pewnością rozbudzą wyobraźnię i sprawią, że stworzona z nich biżuteria, nie pozostanie niezauważona.

Swarovski kryształki
Kolczyki - inspiracja Swarovski

Autorka: Katarzyna Darul

W produktach Swarovskiego zawsze fascynowała mnie, niespotykana nigdzie indziej, precyzja wykonania, a także ich uniwersalność. Śmiało można ich używać  nie tylko do pracy z sutaszem, ale również jako element np. bransoletek sznurkowych, na gumce czy makramy.  W przypadku tych nowości jest dokładnie tak samo - są olśniewające.

Katarzyna Darul @bizuteriadudqa

#KAMIENIE

Nowe kamienie to przede wszystkim duża różnorodność rozmiarów i gatunków. Dzięki rozpiętości od 2 do 1o mm, coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośniczki minimalizmu, jak i nieco większych błyskotek.

W nadchodzącym sezonie dominować mają kontrasty. Dlatego biżuteria stanowiąca połączenie intensywnych kolorów charakteryzujących, np.: granaty, rubiny czy kianity, z delikatną słodyczą pasteli zawartą, np. w opalu lub larimarze, będzie strzałem w dziesiątkę.

Nowe kamienie

Autorki: Projekt Wschód

Z pomocą m.in.: turmalinów, apatytów i rubinów syntetycznych stworzyłyśmy minimalistyczne pierścionki i bransoletki na jedwabnych niciach. Wykonana przez nas biżuteria nie tylko zachwyca blaskiem, ale co najważniejsze, jest bardzo praktyczna w codziennym użytkowaniu. Do kamieni świetnie pasują też złote i srebrne dodatki.

Naszym odkryciem była cyrkonia multikolor, z którą mimo niewielkiego rozmiaru (2mm) świetnie się pracowało, a efekt końcowy w postaci pierścionka był bardzo elegancki i efektowny.

Sylwia Rafałko @projekt.wschod

#STALchirurgiczna

Woda, ostre słońce, sól - w wakacyjne miesiące biżuteria nie ma lekkiego życia. Ponieważ trwałość i wytrzymałość to dwie cechy, które przyświecały nam podczas tworzenia nowej kolekcji, kolejną z nowości jest - niezwykle wyczekiwana - stal chirurgiczna. 

Stal znana jest ze swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości, dlatego z każdym miesiącem zdobywa coraz większe uznanie w świecie biżuterii. Jej dodatkową zaletą jest także to, że pozwala cieszyć się biżuterią osobom uczulonym na nikiel.

Autorka: Marta Grajewska

Pozłacana stal chirurgiczna, którą miałam okazję testować, stanowi znakomite zwieńczenie biżuterii oraz może być doskonałym zastępstwem dla półfabrykatów pozłacanych, zwłaszcza ze względu na jej dużo większą wytrzymałość. Jej atutem jest świetny stosunek jakości do ceny oraz to, iż jest hipoalergiczna, a to dla mnie niezwykle istotnie, ponieważ jestem uczulona na nikiel.

Marta Grajewska @Marta.Grajewska

#MIYUKI

Idealne, doskonałe, perfekcyjne - to najczęściej powtarzane określenia w stosunku do koralików Miyuki, które swój debiut w Korallo miały przy okazji premiery kolekcji #JesieńZima. Wasze zainteresowanie i zachwyt nimi były tak wielkie, że nie mogliśmy pominąć ich również w przypadku najnowszej kolekcji. 

Tym razem, oprócz 65 nowości ze znanej i cenionej linii Delica, przygotowaliśmy także 27 nowości z serii Bugle!

Miyuki - inspiracja

Autorka: Emi Łach

Słyszałam o nich legendy, ale nigdy nie miałam przyjemności z nimi pracować. Pierwsze co mnie oczarowało w nowej kolekcji, to ogrom kolorów i powłok. Są matowe, są błyszczące oraz te z lustrzaną powłoką. 

Dzięki temu bez problemów udało mi się skomponować doskonały zestaw do zrobienia motyla. Na żywo koraliki wyglądają jeszcze piękniej niż na zdjęciach. Ich kształt, a także to, że wszystkie są idealnie równe, pozwala na wręcz ekspresowe szycie.

Emi Łach @Emila.bizuteria

#SUTASZchińskiMETALIZOWANY

Miłośniczkom sutaszu popularny "chińczyk" znany jest nie od dziś. Zdając sobie sprawę z jego licznych zalet, jak np. sztywność czy bogata paleta dostępnych kolorów, kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy pierwszą partię tych, cenionych w branży, sznurków. Tak jak przypuszczaliśmy, nowości bardzo się spodobały, dlatego w kolekcji #WIOSNALATO postanowiliśmy rozszerzyć ofertę, dodając kilka kolorów z efektem metalizacji, dzięki któremu, gotowa biżuteria pięknie się błyszczy.

Sutasz chiński - inspiracja

Autorka: Aleksandra Multan

Sznurki metalizowane niewątpliwie dodają pięknego blasku pracom i to jest ich główna zaleta. Sutasz chiński charakteryzuje się też dużą sztywnością, dzięki czemu tworzone z niego prace są zdecydowanie trwalsze. 

Praca z metalizowanymi sznurkami wymaga jednak delikatności, bo jak w większości tego typu półfabrykatów - bardzo łatwo je zaciągnąć. Moim zdaniem te sznurki są idealne do delikatnych, filigranowych form. Na pewno będę go używać w kolekcjach ślubnych.

Aleksandra Multan @multanka

#TOHO

Czy można sobie wyobrazić wiosenne i letnie tworzenie, bez uwielbianych przez tysiące twórców koralików Toho?

Też uważamy, że nie, dlatego do kolekcji #WIOSNALATO wybraliśmy 37 nowych, energetycznych kolorów w najpopularniejszych rozmiarach: Round 8/0, 11/0 i 15/0 oraz Treasure. 

Coś nam się wydaje, że w Twoim warsztacie będzie się działo ;)