Wśród biżuteryjnych trendów można znaleźć takie tendencje, które powtarzają się w różnych wersjach, bez względu na to, czy wybieramy styl boho, czy jednak jesteśmy fankami minimalizmu. Takim motywem, który przewija się w wielu odsłonach jest geometria. Prześledziłam biżuteryjne pomysły na ich wykorzystanie i przygotowałam tutorial na choker z elementem koła i ozdobną zawieszką.

To naprawdę prosty naszyjnik do stworzenia, a do tego efektowny. Jestem przekonana, że spodoba się Wam, a może i wasze koleżanki też będą chciały zrobić sobie podobny.

To co zaczynamy?

Do wykonania chokera potrzebne będą:

elementy potrzebne do zrobienia bransoletki

 Krok 1.

Pracę nad chokerem zaczynam od przygotowania rzemienia. Przycinam go do wybranej długości i dzielę na dwa odcinki o tej samej długości. Ważne, żeby był krótszy niż obwód szyi, bo do obwodu dojdzie jeszcze zapięcie oraz ozdobne kółeczko z przodu.

Krok 2.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie końcówek do rzemienia za pomocą kleju. Można je wtedy odłożyć na chwilkę, żeby klej związał.

Krok 3.

W tym czasie do dużego kółeczka montuję zawieszkę z „ręką Fatimy”.

 Krok 4.

Warto dać klejowi przeschnąć, żeby w trakcie montażu końcowego nic nam się nie wysuwało.

 Krok 5.

Teraz układam poszczególne elementy chokera tak, aby ułożył się w zarys finalnego efektu.

 Krok 6.

Za pomocą kółeczek zaciskowych montuję przygotowany wcześniej element ozdobny chokera do bazy z rzemienia.

 Krok 7.

Tak wygląda gotowy przód chokera. Dzięki użyciu tak dużego kółka i zawieszki uzyskałam bardzo modny element biżuteryjny, który często widuje między innymi na instagramowych zdjęciach.

 Krok 8.

Na koniec zapięcie. Tym razem zdecydowałam się to typu federing, które często możecie też spotkać między innymi w delikatnych łańcuszkach, Jego montaż jest bardzo prosty.

I gotowe!

W paru krokach powstał choker, który jest ostatnio hitem nie tylko na Instagramie.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Pozdrawiam kreatywnie.

Asia