Z czym kojarzą się Wam Walentynki? Zapewne z mnóstwem serduszek, koniecznie w kolorze czerwonym. Od kilku dni widzimy je już niemal wszędzie, również w biżuterii. Czy miłość można wyznawać tylko za pomocą czerwonych serduszek? Czy wszystkie musimy nosić taką samą biżuterię? A co z osobami bez swojej drugiej połówki pomarańczy?

Czy walentynkowa biżuteria może być bez serduszek? Zdecydowanie tak! Dzisiaj przedstawię Wam kilka propozycji na biżuterię, którą możecie założyć nie tylko w Walentynki. Moje propozycje nie są skomplikowane w robieniu, nie wymagają też wiele czasu, a efekt jest interesujący.

Pomysł nr 1 – Łapacz snów z chwostem

kolczyki z zawieszką łapacz snów i chwostem z łańcuszka
naszyjnik z zawieszką łapacz snów i chwostem z łańcuszka
bransoletka z łapaczem snów

Moja pierwsza propozycja to srebrny komplet z zawieszką w kształcie łapacza snów. Wystarczy, że weźmiesz srebrny łańcuszek, bigle, zawieszki w kształcie łapacza snów i kółeczka montażowe. Aby zrobić kolczyki, rozegnij oczko bigla, załóż zawieszkę i zagnij kółeczko. Aby zrobić łańcuszkowy chwost weź 5 lub więcej równych odcinków łańcuszka, ja użyłam odcinków po 5 cm. Załóż je na kółeczko montażowe, które następnie zaczep o łapacz snów. Łańcuszek o długości 43-50 cm przeciągnij przez kółeczko montażowe i przymocuj je do łapacza snów. Bransoletkę wykonaj podobnie. W taki sposób po około 20 minutach zrobisz kobiecy i przyciągający wzrok komplet, składający się z bransoletki oraz z kolczyków i naszyjnika z chwostami.

Pomysł nr 2 – Minimalistyczne ważki

choker ze srebrną pozłacaną ważką
kolczyki ze srebrnymi pozłacanymi ważkami

Wystarczy, że weźmiesz kawałek aksamitki w ulubionym kolorze, srebrne pozłacane malutkie ważki, pozłacane bigle, zakończenia zaciskowe krokodylki w złotym kolorze, karabińczyk i łańcuszek przedłużkowy. Utnij aksamitkę na odpowiednią długość, średnio na choker potrzeba 36-41 cm. Pamiętaj, że zapięcie doda około 2 cm. Na środku aksamitki zamontuj kółeczko zaciskowe z ważką. Na końcach aksamitki zaciśnij krokodylki, za pomocą kółeczek dodaj karabińczyk i przedłużkę. Choker z ważką gotowy. Aby zrobić kolczyki, rozegnij oczko bigla, załóż ważkę i zagnij. I w taki sposób po 5 minutach już masz gotową do założenia nową, modną biżuterię. Zależnie od użytego koloru aksamitki uzyskasz biżuterię o różnym charakterze. Czarna aksamitka i złote ważki są eleganckim i uniwersalnym zestawem na wiele okazji.

Pomysł nr 3 – Ametysty na rzemieniu

kolczyki z ametystem w srebrnym okuciu
naszyjnik z rzemienia z ametystem w srebrnym okuciu
bransoletka na rzemieniu z ametystem w srebrnym okuciu

Jeśli lubisz biżuterię z kolorowymi kamieniami, to moja trzecia propozycja powinna Ci się spodobać. Do zrobienia kompletu składającego się z kolczyków, bransoletki i naszyjnika wykorzystałam zawieszki z fasetowanymi ametystami o intensywnie fioletowym odcieniu w srebrnym okuciu. Zawieszki wykonane zostały w 100% ręcznie, więc troszkę się różnią, ale to wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, podkreśla naturalność kamieni. Komplet jest skromny i nieco surowy, tylko rzemień i naturalne kamienie. Wykonanie go zajmie Ci tylko kilka minut, a zyskasz intrygujący i uniwersalny zestaw biżuterii.

I co sądzisz o moich propozycjach? Jeśli chciałabyś zrobić podobną biżuterię, to materiały znajdziesz na naszej stronie w kategorii Walentynki.