Sezon wiosna-lato nastał już w pełni, a wraz z nim powrócił modny o tej porze roku styl boho. Czym więc on jest?

Nazwa  „boho” pochodzi od bohemy, środowiska cyganerii artystycznej, która czas spędzała na zabawach i tworzeniu, ignorując konwenanse oraz normy społeczne. Styl ten promuje naturalność, wolność, swobodę i luz. Jest też bardzo kolorowy.  Jeśli lubisz styl romantyczny lub hipisowskie klimaty, to boho jest właśnie dla Ciebie.

W podobny sposób wygląda biżuteria, ukazuje swobodę twórczą i wolność twórcy, podkreśla piękno i kobiecość. Wykonuje się ją w większości z naturalnych materiałów.

Zawieszki w okuciu wykonane z kamieni naturalnych, bardzo dobrze wpisują się w ten kanon mody. Możemy dzięki nim stworzyć różnorodną biżuterię, ukazującą subtelne piękno zaklęte w kamieniach. Okucia bywają różne: metalowe bądź platerowane, czyli naniesione bezpośrednio na kamień. Pozwalają one na stworzenie niekonwencjonalnej biżuterii, ponieważ kamienie to w większości agaty. Każdy kamień jest inny i posiada swój własny, unikatowy wzór. Zupełnie innym rodzajem kamienia jest jego druza, czyli wnętrze. Ten krystaliczny osad w niesamowity sposób łapie promienie słoneczne, sprawiając że cały kamień świeci intensywnym blaskiem.

Taka biżuteria wyróżnia się i przyciąga uwagę. Jest także niezwykle prosta w wykonaniu. Wystarczy kawałek dowolnego materiału  aby stworzyć wisior lub bransoletkę. Panuje tu absolutna dowolność: rzemień, łańcuszek czy kawałek sznurka. Oczko będące częścią okucia znacznie ułatwia stworzenie np. długich kolczyków. Dodatkiem mogą być pióra, chwosty, łańcuszki, frędzle, wstążki czy strzępy materiału. Daje to wrażenie bogatszego wykonania, bo im więcej tym lepiej! Proste modele można nosić po kilka na raz. Biżuteria w tym stylu nie tylko dodaje stylizacjom niebanalnego charakteru, ale również podkreśla osobowość właścicielki.

Miłego noszenia  🙂

Kliknij w obrazek i przejrzyj nasze zawieszki w okuciu