Świąteczne i zimowe motywy w biżuterii to ciekawy dodatek do stylizacji w tym okresie. Często kojarzą się z biżuterią w wersji na wesoło, trochę zahaczającą o kicz. Na pewno pomyśleliście o bałwankach, mini bombkach, czy innych kolorowych ozdobach. Dziś chcę Wam pokazać, że ten temat można też potraktować elegancko i przygotować coś w sam raz na świąteczne przyjęcie.

W tym tutorialu postawiłam na srebro, którego kolor kojarzy się z mrozem i skrzącym śniegiem za oknem. Ale jeżeli masz ochotę, to możesz wykonać takie kolczyki także w złocie. Będą pięknie wyglądały w połączeniu z zielenią i czerwienią.

To co zaczynamy?

elementy potrzebne do zrobienia kolczyków

 Krok 1.

Pracę nad kolczykami zaczniemy od ułożenia sekwencji głownych elementów kolczyków, czyli bigli, kamienia księżycowego w okuciu i srebrnych śnieżynek.

Krok 2.

Na krótkie, srebrne szpilki zakończone kuleczką nawlekam fasetowany jadeit. Przygotowuję po 4 takie elementy na kolczyk.

 Krok 3.

Wszystkie szpilki zakańczam oczkiem. Do tego celu najlepiej użyć okrągłych szczypiec. Pozwoli to uzyskać ładny kształt oczka.

 Krok 4.

U dołu każdej ze śnieżynek montuję po 4 szpilki z fasetowanym kamieniem. Wykorzystuje do tego ażurową formę śnieżynki.

 Krok 5.

Za pomocą kółeczek zaciskowych połączę teraz kamień w okuciu oraz srebrną śnieżynkę.

 Krok 6.

Teraz wystarczy tylko zamontować bigle. Wybrałam bardziej eleganckie, bigle angielskiej, które dodadzą uroku kolczykom.

I gotowe!

Mam nadzieję, że podobają się Wam takie zimowe eleganckie kolczyki. Na pewno będę idealnym uzupełnieniem zimowej stylizacji.   Można je też z powodzeniem nosić do miękkiego puchatego swetra, a zatem wszystko z najnowszymi trendami.

Dodatkowo mam dla Was świąteczny prezent.Wszystkie elementy potrzebne do stworzenia tych kolczyków możecie kupić 20% taniej!

Pozdrawiam kreatywnie.

Asia