Cieniutki i delikatny biały naszyjnik z masy perłowej. Jego bazą są okrągłe malutkie koraliki. Blasku dodają niezwykłe, lśniące kryształki Swarovski. Srebrna zawieszka w kształcie kła dodaje pazura a biały chwościk podkreśla letni styl boho. Tą niezwykłą biżuterię wykonasz sama w mniej niż pół godziny. Jak zrobić naszyjnik na lato? Zapraszam do zapoznania się z instrukcją.

Lekki naszyjnik z masy perłowej idealny na wakacje.

Do wykonania naszyjnika potrzebne będą:

potrzebne produkty

Krok 1. Na lince zawiąż dwa supełki. Jeden na drugim. Nawlecz jabłuszko. Jeśli nie masz pojęcia co to  jabłuszka i jak je stosować, to polecam nasz tutorial „Jak zakończyć naszyjnik” .

Krok 2. Nawlecz koraliki w kolejności: 50 kuleczek z masy perłowej, 1 kryształek Swarovski, 5 kuleczek z masy perłowej, 1 kryształek Swarovski, 20 koralików z masy i 1 kryształek.

Krok 3. Teraz powtórz to w odwrotnej kolejności. Jeden kryształek Swarovski, 20 koralików z masy perłowej, 1 kryształek, 5 koralików z masy, znowu 1 kryształek i na koniec 50 kuleczek z masy perłowej. W ten sposób wykonasz symetryczną bazę naszyjnika. Zakończ linkę jabłuszkiem.

ozdobna zawieszka naszyjnika

Krok 4. Przez główkę chwościka przewlecz kółeczko i je zaciśnij szczypcami. Drugie kółeczko w ten sam sposób zamontuj w dziurce srebrnego kła.

Krok 5. Za pomocą trzeciego kółeczka zawieś ozdobniki w centrum naszyjnika czyli pomiędzy kryształkami Swarovski.

Krok 6. Dugi koniec naszyjnika zakończony jabłuszkiem i dwoma supełkami.

zaciskanie jabłuszka

Krok 7. Złóż jabłuszka na pół i dokładnie zaciśnij.

montowanie zapięcia i kółeczka

Krok 8. Następnie na jednym końcu zamontuj zapięcie federing. Wystarczy lekko rozchylić jego kółeczko i połączyć je z jabłuszkiem. Do drugiego jabłuszka dołącz kółeczko sprężynkę.

Teraz już wiesz jak zrobić ten letni naszyjnik. Jeśli użyjesz tyle koralików ile podałam w instrukcji długość naszyjnika będzie wynosiła około 46cm. Jeśli chcesz aby Twój naszyjnik był innej długości odejmij lub dodaj kilka koralików na jego końcach. Różnicę około 1 centymetra z jednej strony osiągniesz dodając lub odejmując trzy koraliki z masy perłowej.

Do dzieła! Uściski i błyskotkowe pozdrowienia,

Anita