Wybór prezentu dla mojej Mamy to co roku duże wyzwanie. Jako, że moja Mama ma bardzo dobry gust i lubi ubierać się elegancko wcale nie jest łatwo wybrać jej idealny podarunek. Dodatkowo, jak każda kobieta, Mama bardzo lubi wszelkie świecidełka, kryształki i srebro – dlatego też, musiałam wybrać coś, czego jeszcze nie ma. Z pomocą przyszedł mi Szef pokazując nowości jakie pojawią się w naszym sklepie. Spoglądając na nie, wiedziałam… To jest to!

Mowa tu o koralu. Mój wybór padł na ten materiał, z wielu powodów. Po pierwsze – moja mama tańczyła kiedyś w zespole ludowym i wiedziałam, że czerwone korale (mimo, że nie z drewna) mile skojarzą jej się z tą pasją. Dodatkowo – korale jako biżuteria są bardzo uniwersalne. Idealnie sprawdzą się jako dodatek do gładkiego swetra, delikatnej bluzeczki lub na służbowe zebranie do garsonki. Ale czym tak naprawdę jest koral?

Koral to idealny prezent na Dzień Matki
Koral występuje w barwie różu, czerwieni oraz bieli

Otóż koral, nazywany również „kwiatem morza” pochodzi od organizmów nazywanych Corrallium. Lubią one morza strefy ciepłej i gorącej. Najliczniej występują w Morzu Śródziemnym. Naturalnie są one matowe i szorstkie, jednak po odpowiedniej obróbce, nabierają gładkości i blasku. Można spotkać koral w różnych barwach: biel, róż i najbardziej popularna w jubilerstwie – piękna czerwień.

Jednak do czego można nosić koral? Na pierwszy rzut oka, koral może kojarzyć się jedynie z bardzo staroświeckimi kreacjami. Oczywiście, do takich kreacji ten materiał również bardzo ładnie pasuje. Jednak czasy się zmieniły i biżuteria z koralu nabrała nowego wyglądu, a Ty nie musisz się już oglądać na sztywne ramy co komu wypada. Dziś biżuteria z koralu stanowi idealny dodatek do wielu kreacji. Jego zaletą jest nie tylko piękna barwa. Oszlifowany koral jest też bardzo miły w dotyku – wprost idealny do wiosennych i letnich kreacji.

 Jeśli Twoja Mama lubi sukienki – podaruj jej delikatną kolię o barwie czerwieni. Będzie to idealne uzupełnienie do wszelkich sukienek w motywy kwiatowe. Do czarnej gładkiej bluzki, oprócz czerwonej barwy sprawdzi się również komplet z białego korala – delikatne kolczyki, prosta bransoleta i długi naszyjnik z drobnych kuleczek – ta stylizacja sprawi, że kreacja będzie prosta, a przy tym bardzo elegancka.  Najbardziej uniwersalna jest biżuteria z drobnych kuleczek koralu. Jednak, jeśli lubisz odważne i awangardowe kreacje – wypróbuj naszyjnik z nieregularnych gałązek lub walców. Jestem pewna, że efekt pracy Cię zachwyci!

Koral występuje w barwie różu, czerwieni oraz bieli
Idealny prezent na Dzień Matki - naszyjnik z koralu

Ja osobiście zdecydowałam się, podarować mojej Mamie naszyjnik z czerwonych drobnych kuleczek koralu. A do tego, sama zrobiłam kolczyki, takie jak na zdjęciu. Stanowią one idealne dopełnienie całości i sprawią, że komplet idealnie nada się i do pracy i na przyjęcia ze znajomymi. 🙂 Jeśli masz ochotę, możesz również stworzyć niezwykłe kolczyki z korala – przygotowałam tutorial w którym odkryjesz, że jest to bardzo proste.

Znalazłam też parę ciekawostek, których możesz nie wiedzieć o koralu:

  • z czasem jego barwa jest coraz bledsza. Jednak jeśli zamoczysz koral w wodzie utlenionej – odzyska on swoją barwę.
  • korale wrażliwe są na wysoka temperaturę – zatem odradzam kąpanie się w nich!
  • pod względem barwy, niektóre Państwa (m.in. Włosi) klasyfikują koral do 9 grup: białe, białe w różowe plamki, krwiste, bladoróżowe (2 odmiany), czerwone, ciemnoczerwone i o barwie granatów
  • głównym miejscem handlu i obróbki korala jest miasto Torre del Greco  (Włochy).
  • dawniej koral był popularnych prezentem dla kobiet w ciąży. Jego zadaniem było odganianie złych uroków.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że koral stanowi idealny prezent na Dzień Matki. Jeśli masz ochotę zobaczyć nasze produkty z koralu – z przyjemnością zapraszam Cię na naszą stronę. Myślę, że będzie ona doskonałą inspiracją na ten jakże ważny dzień.