Szukasz kolczyków idealnych na romantyczny spacer, a przy tym niebanalnych? Mam dla Ciebie bardzo kobiecą propozycję – kolczyki z piórkami w stylu hippie.

Kilka razy przymierzałam się do kolczyków z piórkami, ale zawsze mi coś w nich „nie grało”. Aż wreszcie udało mi się uzyskać idealne połączenie – stonowane barwy piórek, zawieszki w moim ulubionym turkusowym kolorze, dyskretnie połyskujący czarno-złoty łańcuszek i dodatki w kolorze złota. Całość jest lekka, zwiewna, bardzo kobieca i romantyczna, a przy tym wysmakowana i elegancka. Piórka – typowy element stylów hippie i boho są ciągle modne.

Zrób kolczyki z piórkami jeszcze dziś! Wykorzystaj letnie słońce, zanim nadejdzie jesień i czas czapek oraz szalików.

kolczyki hippie z piórami

Do wykonania kolczyków potrzebne będą:

  • Bigle ze stali szlachetnej pozłacane
  • Baza metalowa z dziurkami trójkąt złoty – 2 szt.
  • Pióra w kolorach: szarym – 4 szt, czarnym – 2 szt.
  • Zawieszka w złotym okuciu w kolorze montana: okrągła z 1 oczkiem (2 szt.), okrągła z 2 oczkami (2 szt.), migdał z 1 oczkiem (2 szt.)
  • Łańcuszek metalowy czarno-złoty 1,5 mm – około 80 cm
  • Kółeczka zaciskowe w kolorze złotym, w dwóch wielkościach: 6 i 4 mm
  • Końcówki do taśm z kryształkami 3 mm w kolorze złotym – 6 szt.
  • Szczypce tnące, szczypce płaskie 2 szt.
  • Czas potrzebny: około 20 min.

To co, zaczynamy?

kolczyki hippie z piórami
kolczyki hippie z piórami

Krok 1. 

Kolczyki  piórkami muszą mieć piórka, więc musisz je najpierw przygotować. Obetnij końce i uformuj ładny kształt pękatej kropli.

kolczyki hippie z piórami

Krok 2. 

Szczypcami płaskimi w końcówkach do taśm zagnij wystające bolce do środka. Dzięki temu będzie łatwiej zacisnąć końcówki. Możesz też użyć końcówek zaciskowych do rzemieni.

kolczyki hippie z piórami

Krok 3. 

Zaciśnij końcówki na końcu piórek. Zwróć uwagę aby strona zaciskana była od spodu piórka. Będą tak ładniej wyglądały. Jeśli podczas tej czynności oddzieliły się cienkie pasma piórek, odetnij je.

kolczyki hippie z piórami

Krok 4. 

W taki sposób przygotuj wszystkie potrzebne piórka. Ja na jeden kolczyk wzięłam 1 czarne piórko i 2 szare.

kolczyki hippie z piórami

Krok 5. 

Teraz czas na przygotowanie łańcuszka. Najlepiej przygotuj od razu łańcuszki do obu kolczyków, wtedy będą miały taką samą długość. Ucinając łańcuszki zaplanuj, gdzie dodasz zawieszki, najładniejszy efekt uzyskasz jeśli łańcuszki będą miały różną długość.

kolczyki hippie z piórami

Krok 6. 

W wybranych miejscach za pomocą kółeczek zaciskowych zamontuj  piórka i zawieszki. Zwróć uwagę, aby kolczyki były symetryczne.

kolczyki hippie z piórami

Krok 7. 

Używając mniejszych kółeczek zaciskowych zaczep łańcuszki o bazę.

kolczyki hippie z piórami

Krok 8. 

W kolczykach z piórkami zostało już tylko przymocować bigiel do bazy. Ponieważ przestrzeń od góry bazy do dziurki jest dość duża, to najlepiej użyj większego kółeczka, a za pomocą dwóch mniejszych połącz kółeczko z biglem.

kolczyki hippie z piórami

I gotowe! Zwiewne kolczyki w stylu hippie z piórkami, zwłaszcza kolorowymi, doskonale będą pasowały do długich sukienek z motywami kwiatowymi lub orientalnymi, falbaniastych bluzek i kolorowych tunik. Ale jeśli postanowisz ożywić kolczykami z piórami zwykłą białą bluzkę, to też uzyskasz świetny efekt.

Miłego tworzenia 🙂

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tych kolczyków, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.