Lubisz kolczyki z chwostami? Pewnie, że tak, cóż za pytanie! Nie ma latem bardziej odpowiednich kolczyków, niż z kolorowymi chwostami. Są lekkie i dodają wiele uroku każdej stylizacji.

Masz w swojej szkatułce kolczyki z wiskozowymi lub bawełnianymi chwostami? Też Ci się zdarza, że po wyjęciu kolczyków ze szkatułki chwosty są powyginane i zamiast gładko opadać, to pojedyncze włókienka sterczą na boki? Pewnie słyszałaś o sposobach na ich wyprostowanie, skrapianie wodą, żelazko i prasowanie przez papier, przechowywanie na wisząco… Dziś mam dla Ciebie krótki tutorial, który rozwiąże problemy z niesfornymi chwostami z włókien. Otóż cudownym rozwiązaniem będą kolczyki z chwostami z łańcuszka 🙂 Zawsze eleganckie i idealnie gładkie. Aby dodać trochę koloru takim kolczykom użyłam kryształka rivoli mieniącego się barwami niemal całej tęczy. Delikatne łańcuszki również są lekkie, a przy tym o wiele bardziej praktyczne niż bawełniane chwosty.

kolczyki kolorowe rivoli z łańcuszkowym chwostem

Do wykonania kolczyków potrzebne będą:

To co, zaczynamy?

kolczyki kolorowe rivoli z łańcuszkowym chwostem

Krok 1. 

Weź 8 równych odcinków łańcuszka. Ja ucięłam odcinki po 7 cm, ale jeśli lubisz bardzo długie kolczyki możesz wziąć odcinki po 10 cm.

Krok 2. 

Szczypcami płaskimi rozegnij kółeczka zaciskowe, na każde załóż po 4 kawałki łańcuszka.

Krok 3. 

Nałóż kropelkę kleju na środek bazy do rivoli. Jeśli używasz kleju B-7000 to odczekaj 0,5 minuty, aby klej odpoczął. Następnie w bazę włóż rivoli i upewnij się, że jest prosto osadzone.

Krok 4. 

Zaczep kółeczko z łańcuszkowym chwostem o bazę z rivoli.

Krok 5. 

Na drugim oczku bazy z rivoli zamontuj ulubione bigle. W zależności od kierunku ułożenia oczka w biglach możesz potrzebować dodatkowe kółeczko zaciskowe.

kolczyki z chwostami z łańcuszków

I gotowe! Masz już zawsze eleganckie i gotowe do założenia kolczyki z chwostami z łańcuszka. Delikatne, ale jednocześnie kolorowe, modne i wyraziste. Moje kolczyki możesz dowolnie modyfikować, np. użyj dwóch baz do rivoli lub zwiększ ilość łańcuszków. Każda wersja będzie ciekawa i oryginalna. Moje kolczyki są już na liście ulubionych, a Twoje też tam trafią?

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tych kolczyków z chwostami z łańcuszka, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.