Koraliki Miyuki dają wiele możliwości zastosowania ich w biżuterii. Poniżej znajdziesz kilka przykładów kolczyków popularnie zwanych „indiańcami” oraz piękną smoczą bransoletkę. Na końcu wpisu znajdziesz kurs na kolczyki z frędzelkami, wyjaśniony krok po kroku. Zainspiruj się i stwórz swoje własne ultralekkie i modne kolczyki o długości maxi.

koraliki Miyuki

Krótko o samych koralikach Miyuki

Koraliki Miyuki produkowane są w Japoni i uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Wyróżnia je doskonała precyzja wykonania, dzięki czemu są niezwykle cenione przez beaderki na całym świecie. Ponadto mają wiele bardzo ciekawych powłok, niedostępnych wśród innych koralików, np. powłoka z 24-karatowego złota, srebra lub miedzi.

Obecnie w ofercie Korallo można znaleźć dwa rodzaje koralików Miyuki: Delica i Bugle. Miyuki Delica to cylindryczne koraliki o dużym otworze, najczęściej używane do płaskich ściegów koralikowych peyote lub brick, gdzie koraliki ułożone są ściśle obok siebie. Miyuki Bugle mają kształt 6 mm rureczek, raczej używane są jako dodatek, najczęściej do wykonywania koralikowych frędzelków.

Inspiracja

Poniżej znajdziesz 4 przykłady zastosowania koralików Miyuki, w kolczykach i bransoletce, które wykonała Dorota Orzeł. Kolczyki z frędzelkami, powszechnie nazywane są „indiańcami”. Mogą mieć różne długości i kształty. Pierwsza inspiracja to super długie i romantyczne miętowo-złote kolczyki indiańce z koralików Miyuki, zakończone koralikami Fire Polish.

koraliki Miyuki
koraliki Miyuki
koraliki Miyuki

Kolejny przykład biżuterii, w którym wykorzystane zostały koraliki Miyuki to smoczy komplet. Dlaczego smoczy? Tę informację autorka wyjaśnia w opisie o sobie 😉

Baza kolczyków indiańców wykonana ściegiem brick świetnie nadaje się do przedstawiania różnych wzorów. Tutaj do zakończenia kolczyków użyte zostały małe fasetowane kuleczki naturalnego kamienia księżycowego.

koraliki Miyuki
koraliki Miyuki

Oprócz kolczyków z koralików Miyuki wykonana została też szara bransoletka z takim samym motywem smoka. Ścieg peyot jest łatwy do nauczenia się i daje całe mnóstwo możliwości zastosowania. Wpis z kursem pokazującym jak wykonać ścieg peyot znajdziecie na blogu we wpisie: Techniki beadingowe – ścieg peyot.

Kolczyki indiańce, jak wspominałam, mogą mieć różne kształty frędzelków. Tutaj macie frędzelki ułożone w trójkąt i zakończone pięknymi kuleczkami labradorytów.

koraliki Miyuki

Jeśli postanowisz samodzielnie zrobić kolczyki indiańce z koralików Miyuki, a nie wiesz jak – zajrzyj do wpisu „Techniki beadingowe – ścieg brick – kolczyki indiańce”Znajdziesz tam dokładną instrukcję jak wykonać kolczyki, jakich błędów unikać, a także kilka inspirujących zdjęć takich kolczyków. Poniżej znajdziesz guziki, które przeniosą Cię do sklepu, do kategorii z potrzebnymi koralikami Miyuki oraz koralikami Fire Polish, które możesz zastosować na końcach kolczyków.

Autorka tej pięknej inspiracji na kolczyki indiańce z koralików Miyuki to Dorota Orzeł, która o sobie pisze tak: „Jednym z moich nałogów jest tworzenie biżuterii, tej codziennej, sportowej określanej przeze mnie „szybką” oraz tej bardziej wyrafinowanej, ekskluzywnej wykonanej z wysokiej jakości materiałów. Hitem dla mnie są kolczyki w stylu boho tzw. Indiańce. Uwielbiam kolczyki długie ale muszą być bardzo lekkie i te wymagania zostały spełnione w tych kolczykach. Muszą być też z elementów, które nie uczulają i tutaj na wysokości zadania stanęły elementy ze stali chirurgicznej. Moją wielką pasją jest uprawianie dyscypliny sportowej, jaką są smocze łodzie. Dlatego w mojej biżuterii znajdziecie motywy ze smokami zainspirowane smoczymi łodziami.” Dorota tworzy jako /do-handmade.pl/.