Tygrysie oko to rzadka odmiana kwarcu o niezwykłym atrybucie, jakim jest efekt kociego oka. Kamień nie tylko zachwyca swoim pięknem, ale także wyróżnia się specjalnymi właściwościami leczniczymi, które wykorzystywane są przy litoterapii. Jakie korzyści może dać nam noszenie koralików z tygrysiego oka w bransoletkach i naszyjnikach? Gdzie dostaniemy ten unikalny kamień i jak jego wyjątkowość wpływa na cenę minerału?

tygrysie oko kamień

Co to jest tygrysie oko i jak je rozpoznać

Tygrysie oko to rzadki kamień półszlachetny, uważany za jedną z najładniejszych odmian kruchego kwarcu. Minerał jest nieprzezroczysty i występuje w kilku barwach – od żółtej, przez złotą, brązową, po niestandardowe, jak kolor zielony czy niebieski.

Tygrysie oko można łatwo rozpoznać po połyskujących pasmach, przypominających te na sierści dzikiego kota. Kamień zawdzięcza swoją nazwę niezwykłemu efektowi optycznemu – w blasku słońca tygrysie oko lśni i migocze, a połyskujące jasne pasmo przemieszcza się podczas poruszania kamieniem. Minerał swój połysk zawdzięcza wtopionym w jego strukturę włóknom tremolitu oraz krokidolitów.

Prozdrowotne właściwości tygrysiego oka

Litoterapeuci uważają, że kamień tygrysie oko posiada bardzo liczne właściwości lecznicze. Przede wszystkim zalecają go alergikom oraz osobom przewlekle chorym, ponieważ minerał ma wspierać organizm w samoleczeniu i wspomagać działanie przyjmowanych leków. Ponadto noszenie biżuterii z tygrysiego oka dodaje energii osobom osłabionym, co pomaga im wyjść z choroby i zregenerować organizm.

Dodatki z tygrysim okiem uważane są za dobre rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami ze strony układu oddechowego – minerał ma wspomóc w kuracji organizmu zarówno przy niewielkich problemach, jak drapanie w gardle czy chrypka, jak i przy poważniejszych chorobach – anginie, zapaleniu płuc i oskrzeli. Co więcej, biżuteria z tym kamieniem łagodzi duszności i astmę.

Tygrysie oko, ze względu na swoje właściwości, zalecany jest także przy chorobach wątroby, dróg żółciowych oraz przy występowaniu dolegliwości ze strony układu trawiennego – przy zaburzonej przemianie materii i problemach w przyswajaniu składników odżywczych.

tygrysie oko kamień zawieszka

Dodanie koralików z tygrysiego oka do noszonej bransoletki może korzystnie wpłynąć na układ krwionośny. Nie tylko poprawia krążenie krwi, ale również reguluje w niej poziom cukru, stąd litoterapeuci zalecają go cukrzykom.

Minerał jest dobrym kamieniem dla osób mających problem z kręgosłupem – noszenie tygrysiego oka przy ciele ma wzmacniać kręgosłup i korygować postawę ciała. Dodatkowo kamień łagodzi artretyzm i ból przy rwie kulszowej, a także wspomaga odbudowę złamanych kości.

Dodawanie kamienia tygrysie oko do tworzonych naszyjników pomaga radzić sobie z nadczynnością tarczycy – według litoterapeutów biżuteria z tym minerałem umieszczona w jej okolicy pomaga regulować poziom produkowanych przez tarczycę hormonów. Obecność tygrysiego oka w naszych dodatkach biżuteryjnych ma zmniejszać bóle głowy i uciążliwe migreny.

Osoby zajmujące się medycyną alternatywną polecają noszenie biżuterii z tygrysim okiem tym, którzy mają problemy ze wzrokiem, zarówno tym fizycznym, jak i duchowym. Zadaniem kamienia jest wspomaganie, wyostrzanie wzroku oraz pomaganie w pozbyciu się pieczenia oczu czy pojawiających się wokół nich cieni i obrzęków.

Symbolika tygrysiego oka

Przed wiekami kamień tygrysie oko był uważany za amulet, który miał chronić wojowników przed odnoszeniem ran w czasie bitwy, a nawet sądzono, że chroni on walczących przed samą śmiercią. Współcześnie mówi się, że to szczególny minerał dla biznesmenów, osób, które potrzebują stabilizacji finansowej i tych, co chcą odnosić sukcesy w życiu.

męska bransoletka tygrysie oko i skórzany rzemień

Ten niezwykły minerał w znacznej mierze zalecany jest początkującym biznesmenom oraz osobom, które mają problem z podjęciem działania. Podobno noszenie kamienia przy sobie aktywizuje energię, dodaje odwagi do działania, a ciągle niezdecydowanym osobom pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji.

Osoby nieśmiałe, które noszą biżuterię z tygrysiego oka, mają nabierać pewności siebie, mieć więcej odwagi podczas publicznych wystąpień i skutecznie pozbywać się blokad emocjonalnych.

Minerał ma odpędzać negatywne myśli, wątpliwości i zamęty od pesymistów. Jego zadaniem jest pomagać w odczuwaniu szczęścia w życiu. Tygrysie oko posiada również właściwość rozwiewania niepokoju i strachu czy wyciszania pojawiających się stanów depresyjnych.

W ezoteryce kamień tygrysie oko postrzegany jest jako minerał, który przynosi szczęście i sukces zawodowy, pozwala osiągnąć niezależność finansową. Osoby noszące tygrysie oko w bransoletce lub pierścionku, które zmagają się z trudną sytuacją finansową, dzięki niemu mogą utrzymać stabilną sytuację finansową, na zadowalającym poziomie. Jeśli mamy problem z rozsądnym zarządzaniem naszymi pieniędzmi, obecność kamienia tygrysie oko w biżuterii ma w tym pomóc.

Co więcej, kamień ochroni nas przed wampirami energetycznymi – osobami, których obecność odbiera nam siły i chęci do jakiegokolwiek działania. Tygrysie oko pobudza kreatywność, dodaje motywacji i chęci do tworzenia, wzmacnia naszą wewnętrzną siłę, stąd poleca się go osobom o artystycznej osobowości, które często podejmują się twórczych wyzwań i potrzebują odblokowania swoich myśli i zdolności.

Według ezoteryki tygrysie oko jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób spod znaku Byk, Lew czy Bliźnięta.

bransoletki i naszyjnik z tygrysim okiem

Biżuteria z tygrysim okiem

Naszyjniki czy bransoletki z kamieniem szlachetnym tygrysie oko cechują się efektownością i uniwersalnością, co sprawia, że będą idealnym dodatkiem zarówno do codziennych stylizacji, jak i do wieczorowych, eleganckich kreacji.

W ofercie koralików wykonanych z tygrysiego oka mamy do wyboru popularne zestawienia kolorystyczne, jak odmiana brunatnożółta czy brązowozłota, a także odsłony niestandardowe – wśród nich znajdziemy zielone oraz niebieskie tygrysie oko.

tygrysie oko kamień

Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie koralików z tygrysiego oka w bransoletce, pierścionku lub naszyjniku w standardowych odsłonach, dobranie do nich elementów o barwie złotej, brązowej lub pomarańczowej sprawi, że nasza biżuteria będzie uniwersalna i w spokojnej tonacji. Przy odcieniach niestandardowych, dla uzyskania harmonii kolorów, pamiętajmy, aby wybierać koraliki o podobnej tonacji, np. przy niebieskim tygrysim oku sprawdzą się dodatki w odsłonie fioletowej i granatowej. Kontrastowe zestawienia wyróżnią nasze bransoletki i naszyjniki swoją oryginalnością i nieszablonowością.

Do biżuterii z tygrysim okiem najlepiej sprawdzą się fabrykaty w złotym kolorze.

Kamień znajdziemy w różnych formach, jak kulka ciosana, fasetowana bądź gładka, zawieszka łezka oraz kostka fasetowana, a także w wielu średnicach.

Tygrysie oko sprawdzi się do każdego rodzaju biżuterii, od oryginalnych pierścionków, przez bransoletki do codziennych stylizacji, po eleganckie naszyjniki zakładane na okolicznościowe imprezy.

Gdzie kupić tygrysie oko i ile ono kosztuje

Choć minerał należy do rzadkich odmian kwarcu, nie musimy się martwić o jego dostępność. Gdzie kupić kamień tygrysie oko? W naszym sklepie Korallo posiadamy szeroką ofertę, w której znajdują się nie tylko najczęściej spotykane odmiany kolorystyczne, ale także te niestandardowe, które wyróżnią nasz styl. Tygrysie oko posiadamy w różnych formach, jak i średnicach – oferujemy zarówno gładkie kulki, jak i ciosane czy fasetowane, począwszy od wielkości 2mm, aż do 56 mm w przypadku zawieszek typu łezki.

Czy ten efektowny, rzadki minerał jest drogi? Ile zapłacimy za tygrysie oko? Cena kamienia jest naprawdę niewielka, co sprawia, że przy niedużym koszcie możemy stworzyć unikalną biżuterię, która nie tylko będzie zachwycać swoim pięknem, ale również, według litoterapeutów, może przynieść nam korzyści zdrowotne.


Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zaglądaj do nas częściej! Możesz nas obserwować na Instagramie lub Facebooku. Będzie nam miło, jeśli zostawisz komentarz pod tym wpisem.