Samodzielne robienie biżuterii jest łatwiejsze niż myślisz. Nie trzeba mieć do tego talentu, ani specjalistycznego sprzętu. Modna biżuteria jak od jubilera często nie wymaga żadnego lutowania, odlewania z form, ani używania skomplikowanej chemii. Do tego nie kosztuje wiele. Nie wierzysz? Czytaj dalej i przekonaj się sama!

modna biżuteria

Modne bransoletki na sznureczku

Pewnie nie raz widziałaś, lub nawet posiadasz, delikatne bransoletki na sznureczku. Ten sznureczek to często nić jedwabna lub sznureczek do makramy. Tak jak na poniższym zdjęciu. Taka bransoletka nie wymaga żadnego zapięcia, wystarczy założyć ją na rękę, zrobić supełek i gotowe. Możesz jej nie zdejmować, a gdy po jakimś czasie nitka się zniszczy – wymienić ją na nową i dalej cieszyć się swoją piękną ozdobą.

modna biżuteria

Złote bransoletki w 5 minut

Złota bransoletka jak od jubilera w 5 minut. Niemożliwe? A jednak. Wystarczy połączyć pozłacane ażurowe łączniki i już jest gotowa. Takie łączniki, inaczej rozgałęźniki, świetnie nadają się też do kolczyków, np. takich jak na poniższym zdjęciu z malutkimi amazonitami. Półfabrykaty z pozłacanego srebra jest nie tylko ładne, ale też i trwałe. Jeśli wolisz bardziej ekonomiczą wersję, możesz wybrać elementy wykonane ze stali chirurgicznej, która dodatkowo nie powoduje uczuleń.

A może wolisz kolczyki?

Część miłośniczek biżuterii, od bransoletek i naszyjników woli kolczyki. Też do nich należysz? A masz już hit ostatnich miesięcy, czyli kolczyki z perłami? Wykonanie takich kolczyków jest łatwiejsze, niż bransoletki. Często wystarczy wkleić perłę w gotową bazę i zawiesić ją na biglu. Proste kolczyki na sztyftach wykonasz podobnie. Modna biżuteria nie jest trudna do wykonania.

Biżuteria z kamieni i kryształków

Tu możliwości są wręcz nieograniczone. Z kamieni naturalnych lub syntetycznych, szklanych kryształków i kolorowych koralików możesz zrobić co tylko chcesz – kolczyki, bransoletki, naszyjniki, a nawet pierścionki. Tak, właśnie pierścionki! Są łatwe do wykonania i do tego niesamowicie modne. Za niewielką kwotę możesz mieć ich całą kolekcję. Często na jeden pierścionek starcza 20 malutkich kulek kamieni, więc koszt gotowego pierścionka na gumce nie przekroczy 15 zł.


Biżuteria na zdjęciach została wykonana z materiałów dostępnych w sklepie korallo.pl. Tutoriale pokazujące jak krok po kroku wykonać taką biżuterię znajdziesz na blogu Korallo.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]