Pamiętacie angielskiego dżentelmena Phileasa Fogga, który założył się o naprawdę pokaźną sumę, że uda mu się okrążyć kulę ziemską w 80 dni? Ta powieść Juliusza Verne’a to prawdziwa skarbnica przygód i opisów ciekawych miejsc na całym świecie. Inspiracją do napisania tej książki było otwarcie Kanału Sueskiego, który połączył Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym. Prawdziwy cud ówczesnej techniki.

Nie będziemy ukrywać, że to jedna z naszych ulubionych powieści, zwłaszcza w wakacyjnym okresie. Aż chce się spakować walizkę i wyruszyć przed siebie. Ale ktoś jednak musi pilnować tych wszystkich koralików. Zawsze można sobie pofantazjować i właśnie tak powstała kolekcja „80 dni dookoła świata”.

W tej kolekcji srebrnej biżuterii, której patronuje (zupełnie jak na kartach powieści) naszyjnik z balonem zobaczycie elementy z różnych stron świata, które inspirują nas w Korallo. Wśród srebrnych i pozłacanych propozycji znajdziecie liść monstery z Ameryki Południowej, piękny wachlarz wprost ze słonecznej Andaluzji, minimalistyczny półksiężyc i cudowne motywy roślinne rodem z Bliskiego Wschodu, czy zawsze pełnego spokoju Buddę.

A Ty, którą inspirację wybierzesz?