Jeśli lubicie długie, ale lekkie kolczyki i marzycie o nowej parze, to ten tutorial spełni Wasze marzenie.

Na Dzień Kobiet zrobiłam bardzo długie kolczyki z mocno błyszczącym kryształkiem rivoli firmy Swarovski i cudnymi cieniowanymi chwostami, które już niedługo będą dostępne w naszym sklepie. Do soczyście czerwonych rivoli dobrałam czarne, czerwone i turkusowe koraliki.

Do wykonania kolczyków potrzebne będą:

  • Koraliki Toho Round w rozmiarze 11/0 – dwa kolory: czarny i czerwony
  • Koraliki Toho Round 15/0 – dwa kolory: czarny i czerwony
  • Koraliki Toho Treasure 12/0 – dwa kolory: czarny i różowy
  • Srebrne bigle, tzw. kajdankowe
  • Kryształki rivoli Swarovski rozmiar 14 mm – w kolorze czerwonym (Siam)
  • Długie chwosty – 2 szt.
  • Nici Nymo w pasującym kolorze, cienka igła John James, ostre nożyczki
  • Czas: około 1,5 godziny

To co, zaczynamy?

Krok 1. 

Weź nitkę długości około 100 cm. Nawlecz za pomocą igły 7 koralików Toho Round 11/0 w kolorze czerwonym (w dalszej części wpisu będę używała określenia – TR 11/0.

Krok 2. 

Teraz z nawleczonych koralików trzeba uformować koło. W tym celu przejdź igłą przez pierwszy z nawleczonych koralików.

Krok 3. 

Pomiędzy TR 11 dodaj po jednym koraliku Toho Round 15/0 w kolorze czarnym (TR 15/0). Wyjdź igłą w pierwszym z dodanych koralików.

Krok 4. 

Pomiędzy czarne koraliki dodaj po dwa koraliki TR 15/0 w kolorze czarnym.

Krok 5. 

Po dodaniu TR 15/0 powinnaś mieć efekt, jak na zdjęciu. Wyjdź nitką za pierwszym dodanym w ostatnim okrążeniu koralikiem.

Krok 6. 

Teraz, między dwa ostatnio dodane koraliki, dodaj 1 koralik TR 15/0 w kolorze czarnym. Następnie dodaj 1 koralik TR 15/0 w kolorze czerwonym. Następnie znów dodaj czarny koralik, czerwony i tak do końca okrążenia. Pamiętaj, aby wyjść nitką za pierwszym dodanym w tym okrążeniu koraliku.

Krok 7.

Teraz pomiędzy dodane wcześniej koraliki dodaj po 1 koraliku TR 15/0 w kolorze czerwonym. Po tym kroku powinnaś mieć taki efekt, jak na zdjęciu.

Krok 8. 

Teraz między czerwone koraliki dodaj po 1 koraliku Toho Treasure 12/0 (TT 12/0) w kolorze czarnym. Wyjdź nitką w pierwszym dodanym koraliku.

Krok 9. 

Dodaj teraz po 1 koraliku TR 11/0 w kolorze czerwonym.

Krok 10. 

Teraz pomiędzy czerwone koraliki dodaj po 1 koraliku TR 11/0 w kolorze czarnym. Jeśli wystający koniec nici jest od spodu, to przeciągnij go na wierzch przez kółeczko na środku.

Krok 11.

Spodnia strona naszego kolczyka została zrobiona. Możesz przyłożyć kryształek rivoli i sprawdzić czy obejmuje kryształek.

Krok 12. 

Między czarne koraliki dodaj po 1 koraliku TR 11/0 w kolorze turkusowym. Sprawdź jak pasuje rivoli.

Krok 13. 

Teraz czas na zwężanie obwodu, aby koszyczek ładnie przylegał do rivoli. W tym celu dodaj pomiędzy turkusowe koraliki po 1 koraliku TT/12 w kolorze czarnym. Zaciągnij nić. Jeśli kryształek nieco się przesuwa, nic nie szkodzi, po dodaniu kolejnych koralików unieruchomi się.

Krok 14. 

W kolejnym okrążeniu dodaj znów po 1 koraliku TT 12/0 w kolorze czarnym. Zaciągnij nić. Kryształek rivoli powinien już być dobrze osadzony.

Krok 15. 

Pomiędzy czarne koraliki dodaj po 1 koraliku TT/12 w kolorze różowym. Tutaj najładniej będą wyglądały koraliki w kolorze zbliżonym do rivoli.

Krok 16. 

To już ostatnie dodawanie koralików. Aby kryształek był jeszcze lepiej trzymany dodaj w co drugą przestrzeń między różowymi koralikami po 1 koraliku TR/15 w kolorze czarnym. Następnie przejdź jeszcze raz nitką przez wszystkie koraliki na brzegu.

Krok 17. 

Przejdź teraz nitką do czarnego koralika TR 11/0, pomiędzy koralikiem czerwonym a turkusowym.

Krok 18. 

Pomiędzy czarne koraliki dodaj po 1 czerwonym koraliku TR 11/0.

Krok 19. 

Teraz między czerwone koraliki dodaj po 2 koraliki TT 12/0 w kolorze czarnym.

Krok 20. 

Pomiędzy dwa koraliki z poprzedniego kroku dodaj po 1 koraliku TT 12/0 w kolorze czarnym. Gdy zostaną Ci do dodania dwa koraliki, zatrzymaj się i przejdź igłą nie przez jeden, a przez dwa wcześniej dodane koraliki. W tym miejscu będziemy montować bigle.

Krok 21. 

Aby zamontować bigle, nabierz 2 czarne koraliki TT 12/0, przejdź igłą przez oczko w biglu, znów nabierz 2 czarne koraliki TT 12/0, a następnie wbij igłę w czerwony koralik TR 11/0 w kierunku z którego wychodziła nitka.

Krok 22. 

Dla pewniejszego zamocowania bigla przejdź jeszcze raz nitką przez dodane w ostatnim kroku koraliki.

Krok 23.

Kolczyki już prawie są gotowe. Jeszcze zostaje zakończenie nitki z tyłu. W tym celu przejdź przez kilka koralików, zahacz igłą o nitkę, zrób supełek, przejdź jeszcze przez kilka koralików i ostrożnie utnij nitkę blisko koralików. Jeśli nie chcesz  montować chwostów, możesz zostawić taką wersję. Wtedy też zakończ nitkę z przodu.

Ja dodam jeszcze chwosty.

Krok 24.

Moje chwosty są zakończone długimi nitkami. Ponieważ ich nie wykorzystam, to muszę je obciąć. Najpierw związuję końce nitek i mocno zaciągam.

Krok 25.

Następnie obcinam nitki, a węzełek przesuwam do środka chwostu.

Krok 26. 

Aby dodać chwosty przejdź nitką do dolnych koralików na wierzchołku. U mnie nitka była za krótka, więc zakończyłam starą i dodałam nową. Przejdź przez koralik na wierzchołku, nabierz 1 koralik TT 12/0, przejdź przez nitki ściskające chwost, nabierz znów 1 koralik TT 12/0 i przejdź do koralika na wierzchołku. Czynność możesz powtórzyć, aby pewniej zamocować chwost.

I gotowe! Romantyczne kolczyki z bardzo kobiecymi cieniowanymi chwostami czekają aż je założysz. Możesz użyć ulubionych kolorów, a efekt na pewno będzie zachwycający. Miłego tworzenia 🙂

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tych kolczyków, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.

Tak samo wykonane kolczyki, tylko w innych kolorach.

Zobacz jeszcze jakie ładne kryształki rivoli mają plecki.