Jakie kolory kojarzą się Wam z wiosną? Mi – zieleń i odcienie różu. Dzisiejsze kolczyki z turmalinami mają właśnie odcienie wiosny. Do tego są bardzo lekkie i zwiewne.

Na wiosnę proponuję Ci kolczyki z kuleczkami fasetowanych naturalnych turmalinów w dwóch rozmiarach i skrzydlatą zawieszką. Kamienie zawiesiłam na fioletowej lince stalowej, której kolor podkreśla urodę turmalinów i świetnie się z nimi komponuje. Kolczyki mogą stanowić komplet z turmalinową bransoletką, którą wzbudziła Wasze zainteresowanie na koniec lutego.

Do wykonania kolczyków potrzebne będą:

To co, zaczynamy?

kolczyki z turmalinami
kolczyki z turmalinami

Krok 1. 

Szczypcami tnącymi ucinamy dwa odcinki linki, po około 15 cm każdy. Nie używaj do cięcia nożyczek do nici, ponieważ się stępią, a miejsce cięcia nie będzie równe.

kolczyki z turmalinami

Krok 2. 

Nawlekamy na linkę: 1 srebrną kuleczkę, 6 turmalinów 3 mm, 1 srebrną kulkę, 3 turmaliny 4 mm, srebrną przekładkę skrzydło, 3 turmaliny 4 mm, 1 srebrną kulkę, 6 turmalinów 3 mm, 1 srebrną kulkę. Jeśli zawieszka nie ma kółeczka, to musisz je dodać.

kolczyki z turmalinami

Krok 3. 

Następnie na obie linki nawlekamy srebrną kuleczkę.

kolczyki z turmalinami

Krok 4. 

Oba końce linki przekładamy przez otwór w łapaczce.

kolczyki z turmalinami

Krok 5. 

Na oba końce linki nawlekamy 1 srebrną kuleczkę, a następnie szczypcami płaskimi delikatnie ją zgniatamy.

kolczyki z turmalinami

Krok 6. 

Szczypcami tnącymi ucinamy końce linki tuż za zgniecioną kuleczką.

kolczyki z turmalinami

Krok 7. 

Zaginamy obie części łapaczki. W środku musi się znaleźć zgnieciona kulka.

kolczyki z turmalinami

Krok 8. 

Na koniec pozostało już tylko zamocować bigiel – odegnij kółeczko przy biglu, przełóż przez oczko łapaczki i zagnij. W taki sam sposób zrób drugi kolczyk.

komplet z turmalinami

I gotowe! Kolczyki w odcieniach wiosny z kolorowymi turmalinami świetnie będą pasowały do bransoletki z turmalinami i skrzydlatą przekładką, którą znajdziesz w moim wcześniejszym wpisie TU.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tego pierścionka, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.