Dziś kolejny wpis z serii „X pomysłów na…”, a jego bohaterem będzie sznurek shamballa.

Na pewno dobrze go znacie i wielu z Was z wykorzystuje często w swoich projektach biżuteryjnych. Ponieważ zwyciężył w Waszym głosowaniu na Facebooku, ja przeszukałam internet w poszukiwaniu pomysłów i ciekawych rozwiązań. Koniecznie zobaczcie, co udało mi się znaleźć.

Pierwsze zastosowanie sznurka do shamballi jest Wam na doskonale znane, ale dla porządku znajdzie się w zestawieniu. Wszelkiej maści bransoletki, w które można wplatać koraliki lub wykorzystać ozdobność samego splotu sznurków. Wiecie, że bransoletki shamballa wywodzą się z kręgów buddyzmu tybetańskiego? Są rodzajem amuletu, który poprawia samopoczucie i chroni właściciela przed złymi mocami. Nosi je wiele gwiazd, w tym projektant Karl Lagerfeld czy Beyonce.

Drugi pomysł to bardzo modne ostatnio obrazy ze sznurka. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt, rozrysować go na kartce, a potem już tylko deska, młotek i sznurkowe szaleństwo przed Wami. To może być dobry pomysł na dekoracje w dziecięcym pokoju, a zaplatać sznurki możecie wspólnie.

Jesienny tutorial autorki tych pięknych obrazków znajdziecie TU.

Trzeci pomysł to latarenka. Potrzebujesz szklanego naczynia lub słoika i wybranego koloru sznurka. Potem jednym z podstawowych węzłów makramowych, chwila zaplatania i gotowe. Naprawdę prosty i efektowny sposób na dekorację.

Czwarty pomysł to coś pomiędzy obrazem, a makatką. Coś dla tych, którzy lubią wnętrza w stylu boho. Można pobawić się kolorami lub wybrać coś w jednym kolorze. Bardzo prosty sposób na ożywienie wnętrza. Ciekawym dodatkiem będzie też użycie kawałka gałęzi, który nada bardziej rustykalny charakter.

To na pewno przyda się wieli z Was. Ze sznurka shamballa można robić chwosty. Jest lejący i będzie się świetnie nadawał do takich dużych projektów, kiedy chwost musi być większy.

Bardzo prosty tutorial na takie chwosty znajdziecie TU.

Drobniejszy (tzn. cieńsze) sznurek shamballa będzie idealny do tworzenia biżuterii techniką splotów makramowych. Podziwiam niezmiennie tę technikę, bo z tych drobnych supełków i innych splotów powstaje na prawdę niesamowita, delikatna, często ażurowa biżuteria. Pięknie nadaje się również do oprawiania kamieni. Warto się z nią zapoznać.

Ostatni pomysł tego zestawienia to stempel.

Bardzo spodobał mi się, bo można go wykorzystać nie tylko do zdobienia papieru listowego, ale można tak przygotować własny papier do prezentów, a kiedy użyjemy farb do tkanin to nawet własny materiał na bieżnik lub ozdobne poduszki na kanapę. Sznurkiem owiniętym wokół kawałka drewienka możemy stworzyć naprawdę ciekawe geometryczne formy. Zapowiada się fajna zabawa.

Tak przedstawiają się moje pomysły. Założę się jednak, że potraficie mnie zaskoczyć. Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzu. Ciekawa jestem, kto tym razem mnie zaskoczy.