Jeśli lubisz dyskretną elegancję, to ten tutorial na kolczyki ze spinelami jest dla Ciebie. Wystarczy założyć małą czarną, szpilki i własnoręcznie zrobione kolczyki.

Delikatna, wręcz filigranowa forma, niezwykle błyszczące fasetowane kuleczki czarnego spinelu, smukła kropla onyksu, a do tego dodatki w kolorze złotym. Czy można oprzeć się urokowi takiego zestawienia?

To co, zaczynamy?

Krok 1. Na początek weź nitkę o długości około 50 cm. Nawlecz za pomocą skręcanej igły 5 spineli. Zrób to delikatnie, ponieważ kamienie mają bardzo małe otworki. Umieść spinele na środku nitki.

Krok 2. Aby połączyć w kółeczko nawleczone spinele, przejdź przez 2 koraliki.

Krok 3. Na jeden koniec nitki nawlecz 4 spinele i przejdź przez kamień, z którego wychodzi nitka. Następnie przejdź jeszcze przez 2 kamienie.

Krok 4. Nawlecz 3 kolejne spinele i przejdź przez kamień pokazany na zdjęciu. Następnie przejdź przez dwa kolejne spinele.

Krok 5. Zmień nitkę. Nawlecz 3 spinele i przejdź przez kamień po drugiej stronie wskazany na zdjęciu.

Krok 6. Przejdź przez dwa koraliki do miejsca, z którego na zdjęciu wychodzi igła.

Krok 7. Nawlecz 1 spinel, kroplę onyksu i koralik Toho rozmiar 15. Przysuń je do już gotowego elementu.

Krok 8. Przejdź nitką, pomijając koralik Toho, przez kroplę onyksu i spinel.

Krok 9. Następnie przejdź przez kamień po drugiej stronie pokazany na zdjęciu.

Krok 10. Przejdź przez kolejne koraliki, aby nitka wychodziła z kamienia pokazanego na zdjęciu. Następnie przejdź nitką przez ostatnie oczko łańcuszka.

Krok 11. Przejdź nitką przez kilka kolejnych koralików, aby nitka wychodziła z kamienia po drugiej stronie.

Krok 12. Przejdź przez oczko łańcuszka, a następnie przez kilka koralików. Zrób supełek pomiędzy kamieniami i przejdź jeszcze przez kilka. Utnij nitkę. W taki sam sposób zakończ drugą nitkę. Odegnij metalowe kółeczko, nawlecz oczko bigla oraz łańcuszek. Zagnij oczko. Kolczyk gotowy. W taki sam sposób wykonaj drugi kolczyk.

I gotowe! Takie kolczyki ze spinelami z pewnością będą idealnie komponowały się z czarną sukienką lub elegancką bluzką. Jeśli chcecie, to główny element z kolczyków możecie wykorzystać do zrobienia bransoletki.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.