Drobniutkie koraliki Miyuki są idealne do wszelkich prac beadingowych. Bransoletki ściegiem peyote wychodzą wtedy równiutkie i gładkie, a jest to zasługą niezwykle równych cylindrycznych koralików Miyuki.

bransoletka z koralików Miyuki

Materiały do bransoletki

Do zrobienia bransoletki z koralików Miyuki będziesz potrzebowała 14 wybranych kolorów koralików. Możesz oczywiście użyć innych kolorów, możesz zmniejszyć ilość kolorów, np. do 4 (3 kolory na romby i 1 na tło). Wzór daje ogromne możliwości modyfikacji. Na poniższym zdjęciu znajdziesz moje propozycje kolorów wraz kodami koralików w sklepie Korallo.

jak zrobić bransoletkę

Jeśli brakuje Wam jakiegoś koloru koralików Miyuki, to na hasło „Miyuki15Blog” zyskacie 15% rabatu. Rabat jest ważny do 31.05.2020 r.

Przyznaję, że początkowo byłam nieco sceptycznie nastawiona do takiej ilości kolorów, ale jak już stworzyłam wzór i przygotowałam koraliki do jej zrobienia, to jestem zachwycona. Ma mnóstwo zalet. Taka kolorowa bransoletka jest niezwykle radosna, idealna na wiosnę i lato. A do tego będzie pasowała do wielu kolorów ubrań, a przede wszystkim do niezastąpionych na co dzień jeansów.

Jak zrobić bransoletkę z koralików Miyuki?

Szerokość gotowej bransoletki wykonanej z koralików Miyuki to 2,9 cm (nie za szeroka i nie za wąska). Długość można dowolnie dopasować. Bransoletka wykonana jest ściegiem peyote parzystym, który jest tym łatwiejszym 😉 Jeśli nie wiesz jak zrobić taki ścieg, we wpisie Techniki beadingowe – ścieg peyot płaski parzysty na przykładzie koralikowej obrączki znajdziesz dokładny opis ściegu.

Wzór na bransoletkę możesz pobrać w >> formacie PDF << lub jako zwykły obrazek. Aby pobrać JPG kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazku ze wzorem, a następnie wybierz „Zapisz grafikę jako…” i zapisz obrazek u siebie na komputerze.

bransoletka z koralików Miyuki

Jeżeli postanowisz wykorzystać mój wzór oznacz bloga Korallo oraz koniecznie daj nam znać na Instagramie lub Facebooku. Będzie nam też bardzo miło jeśli zostawisz komentarz.