Pewnie znacie to doskonale. Mijacie sklep z biżuterią i nie umiecie przejść obojętnie przejść obok wystawy. Ja zawsze zatrzymam się, bo lubię zobaczyć co nowego pojawiło się w świecie błyskotek. Ostatnio przy okazji oglądania jednej z wystaw rzucił mi się w oczy jeden konkretny rodzaj naszyjnika. To tzw. naszyjnik lasso, czyli taki który kończy się luźno puszczoną końcówką łańcuszka, często zakończoną ozdobną zawieszką. Ponieważ to bardzo ciekawy wzór to postanowiłam przygotować tutorial i pokazać jak prosto wyczarować taki naszyjnik.

Naszyjnik lasso to hit sezonu, który możesz zrobić sama!

Postanowiłam też dodać do niego odrobinę koloru w postaci drobnych, szklanych koralików, które zauroczyły mnie swoim kobaltowym odcieniem.

No to zaczynamy!

Naszyjnik choker 2 w 1
elementy potrzebne do zrobienia naszyjnika

Krok 1. Pracę nad naszyjnikiem zaczynam od podzielenia łańcuszka na 2 części. Na początek będzie mi potrzebne 1/4 jego długości.

Krok 2. Ten krótki kawałek łańcuszka przycinam na 3 odcinki różnej długości. Nie martw się, nie musisz wyliczać tych odcinków co do ogniwka. Po prostu dotnij tak, by każdy kawałeczek miał inną długość.

Krok 3. Teraz dobieram 3 szpilki i nawlekam na nie szklane koraliki 6mm.

 Krok 4. Każdą szpilkę zakańczam zaginając szpilkę i tworząc drugie oczko.

Krok 5. Następnie łączę kawałki łańcuszków z przygotowanymi wcześniej szpilkami. Dobieram je dowolnie. Przy tworzeniu tego naszyjnika chciałam, żeby najdłuższy łańcuszek miał też najwięcej koralików. Ale możesz wszystko rozplanować na swój sposób. Bardzo fajnie będzie też wyglądało jeżeli na każdej szpilce znajdzie się po jednym koraliku.

Krok 6. Kolejny krok do zamontowanie zawieszek listków do drugiego końca szpilek.

Krok 7. Trzy gotowe elementy zawieszki naszyjnika nawlekam na większe 7mm kółeczko.

Krok 8. Czas zabrać się za bazę naszyjnika. Z pozostałej dłuższej części łańcuszka odcinam 6 równych kawałeczków. W moim wypadku są to 4 cm kawałki. Tutaj ważne jest, żeby te odcinki były równe. Będą wtedy pięknie się prezentowały po skończeniu naszyjnika.

Krok 9. Następnie przygotowuje sobie 8 szpilek z mniejszymi 4mm koralikami, które również zakańczam oczkami.

Krok 10. Teraz łączę szpilki z pojedynczymi koralikami za pomocą kawałków łańcuszka.

Krok 11. Tym sposobem uzyskałam dwa kawałki łańcuszka z koralikami.

Krok 12. Następnie sięgam po element za zawieszkami, który zrobiłam na samym początku i po obu stronach kółeczka dodaję po jednym łańcuszku.

Krok 12. Następnie sięgam po element za zawieszkami, który zrobiłam na samym początku i po obu stronach kółeczka dodaję po jednym łańcuszku.

Krok 12. Następnie sięgam po element za zawieszkami, który zrobiłam na samym początku i po obu stronach kółeczka dodaję po jednym łańcuszku.

Krok 13. Aby zakończyć naszyjnik wykorzystuje pozostały kawałek łańcuszka, który dzielę na pół.

Krok 14. Całość wykańczam montując zapięcie typu federing oraz kółeczka zaciskowe, które ułatwią zapinanie.

Wystarczy chwila pracy i powstało takie cudo.

Koniecznie daj znać w komentarzu jak podoba Ci się ten pomysł!

Może zrobisz taki naszyjnik dla siebie. Jeżeli szukasz innego koloru koralików do swojej wersji to znajdziesz je w linku poniżej!

Pozdrawiam już nieco jesiennie.

Asia