Lubicie błysk złotej biżuterii? Jeden taki element wystarczy do nadania charakteru całej stylizacji. 

Niedawno pojawiły się w sklepie świetne bazy ze stali chirurgicznej. Szczególnie wpadły mi w oko bazy pozłacane z dwoma rzędami dziureczek, wprost stworzone jako podstawa do beadingu. Aby nie przytłumić koloru bazy dodałam do niej tylko malutkie koraliki Toho w kolorze złota i ślicznie fasetowane czarne kulki spinelu. Całość wyszła elegancka i bardzo wyróżniająca się, wszak połączenie czerni i złota to już klasyka. A Wy lubicie taką kolorystykę?

błyszcząca bransoletka na stalowej bazie

Do wykonania bransoletki potrzebne będą:

To co, zaczynamy?

Krok 1. 

Weź 70 cm mocnej nici. Ja wybrałam WildFire, ponieważ jest wyjątkowo mocna i nigdy mnie nie zawiodła. Wejdź igłą od góry w drugą dziurkę, pod spodem przejdź do pierwszej dziurki.

Krok 2. 

Nawlecz 1 koralik Toho Round w rozmiarze 15/0, 1 kulkę spinelu, 1 TR 15/0.

Krok 3. 

Wejdź igłą w pierwszą dziurkę po przeciwnej stronie.

Krok 4. 

Przejdź igłą dołem do drugiej dziurki po tej samej stronie.

Krok 5. 

Nabierz 1 TR 15/0 i przejdź igłą przez spinel.

Krok 6. 

Znów nabierz 1 TR 15/0 i przejdź igłą przez drugą dziurkę po przeciwnej stronie (w tym miejscu wystaje ogonek nitki). Aby lepiej zamocować pierwszy koralik, przejdź jeszcze raz przez dodane wcześniej koraliki. Gdy wyjdziesz nitką w miejscu, gdzie jest ogonek, zrób 2 supełki.

Krok 7. 

Pomiń jedną dziurkę i wyjdź w czwartej dziurce. Nabierz 1 TR 15/0, 1 spinel, 1 TR 15/0 i przejdź igłą od góry przez czwartą dziurkę po przeciwnej stronie. Powtórz krok 4 i 5. W taki sam sposób wykonaj bransoletkę do końca.

Krok 8. 

Teraz wystarczy już tylko zakończyć nici. W tym celu przejdź igłą od spodu przez utworzony szew. Nie zaciągaj pętelki.

Krok 9. 

Powinnaś mieć pętelkę jak na zdjęciu.

Krok 10. 

Przejdź teraz igłą przez powstałą pętelkę.

Krok 11. 

Zaciągnij nitkę. I w ten sposób masz mocny supełek. Czynność jeszcze raz powtórz, wyjdź na wierzch bransoletki, przejdź przez kilka koralików i utnij nitkę. W taki sam sposób zakończ drugą nitkę.

bransoletka na bazie ze stali chirurgicznej

Krok 12. 

I w taki prosty sposób masz samodzielnie wykonaną błyszczącą bransoletkę. Możesz ją nosić zarówno do stylizacji eleganckich, jak też do codziennych.

Na koniec rzuć jeszcze okiem jak ładnie moja błyszcząca bransoletka wygląda w połączeniu z innymi. Zachęcam Cię do eksperymentów z łączeniem bransoletek w zestawy.

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tej bransoletki, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.