Zbliża się okres świąteczny, więc warto pomyśleć już o odpowiedniej biżuterii. Długie kolczyki będą z pewnością też doskonałym prezentem dla koleżanki lub siostry.

Na wyjątkowe chwile biżuteria też powinna być wyjątkowa. Dlatego proponuję Ci wykonanie niezwykle błyszczących kolczyków z terahertzem. Pewnie zastanawiasz się, czym jest ten tajemniczy kamień terahertz. Otóż jest on materiałem wynalezionym przez naukowców w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem i elektomagnetycznym smogiem, i wykorzystywanym w technologiach kosmicznych. A poza tym ma piękny ciemno srebrzysty, lustrzany blask. Poza niezwykłym wyglądem ma posiadać zdolność ożywiania przepływu wewnętrznej energii, poprawy krążenia. A co za tym idzie ma spowalniać procesy starzenia oraz pomagać wyglądać młodziej i zdrowiej. Jednym słowem, nie można przejść obok terahertzu obojętnie i na pewno warto mieć chociaż małą biżuterię z tym kamieniem.

Błyszczące kolczyki z terahertzem z pewnością spodobają się każdej kobiecie. Dzięki pięknemu blaskowi przyciągają spojrzenia i ożywiają każdą stylizację. Nie wahaj się i zrób też dla koleżanki, jako drobny świąteczny prezent.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Do wykonania błyszczących kolczyków z terahertzem potrzebne będą:

  • Srebrne sztyfty z oczkiem do podwieszania, PS1101
  • Srebrny łańcuszek rollo o grubości 1,35mm, PS6088 – 2 x 3 cm
  • Fasetowane kulki terahertzu w dwóch wielkościach: 6 i 8 mm, DK0915, DK0616 – po 2 sztuki
  • Srebrna przekładka oponka diamentowana 4mm, PS3029 – 2 szt.
  • Srebrne szpilki z płaską główką dł. 30 mm, PS1621 – 2 szt.
  • Narzędzia: szczypce płaski, tnące i okrągłe
  • Czas potrzebny: około 15 min.

To co, zaczynamy?

błyszczące kolczyki z terahertzem
błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 1. 

Nałóż na szpilkę większą kulkę terahertzu, srebrną przekładkę i mniejszą kulkę.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 2. 

Teraz zrobimy na szpilce loopik, czyli oczko. Najpierw szczypcami płaskimi zegnij szpilkę pod kątem 90° tuż za koralikiem. Uważaj, aby nie uszkodzić koralika.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 3. 

Utnij koniec szpilki tak, aby pozostało około 8 mm. Do cięcia najlepiej nadają się specjalne szczypce tnące. Zwykłe nożyczki mogą się uszkodzić.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 4. 

Za pomocą szczypiec okrągłych zrób oczko, ale nie zaginaj go do końca, tylko zostaw lekko niedomknięte.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 5. 

Zahacz łańcuszek ostatnim oczkiem o drucik na właśnie zrobionym loopiku.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 6. 

Dognij drucik, aby oczko się zamknęło. Zrób to dokładnie, ponieważ w przeciwnym wypadku łańcuszek może się odczepić i stracisz kolczyk.

błyszczące kolczyki z terahertzem

Krok 7. 

Teraz zamocuj sztyft do reszty kolczyka. Szczypcami płaskimi odegnij w bok oczko przy sztyfcie, nałóż łańcuszek i zamknij oczko.

błyszczące kolczyki z terahertzem

I masz już gotowe piękne błyszczące kolczyki z terahertzem.

I gotowe! Mocno błyszczące kolczyki z terahertzem z pewnością sprawdzą się na każdej imprezie świątecznej, gdzie dodatki nie powinny być przesadzone, ale wyraziste. Miłego tworzenia 🙂

Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję tych kolczyków, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku. Jeśli spodobał Ci się nasz kurs biżuterii, zostaw komentarz 🙂