Etniczne akcenty w tym sezonie widoczne są wszędzie. Projektanci mody bawią się nimi nieustannie. Akcesoria i dodatki dla kobiet ozdabiane są chwostami, pomponami, wielobarwnymi wzorami. Dlatego głównym bohaterem mojego tutoriala będzie etno bransoletka z chwostami i pozłacaną zawieszką. Instrukcja jest krótka, bo sposób wykonania jest prosty. Przygodę z biżuterią hand made czas zacząć!

bransoletka z chwostami etno

Do wykonania bransoletki potrzebne będą:

bransoletka etno
zakładanie kółeczka na rzemień

Krok 1. Przygotuj kawałek rzemienia o odpowiedniej długości. Po zmierzeniu nadgarstka oceń jakiej długości bransoletki potrzebujesz. Pamiętaj, że do długości rzemienia trzeba dodać około 1cm (długość zapięcia), aby obliczyć końcowy rozmiar bransoletki. Na środku rzemienia zamontuj kółeczko o średnicy 6mm.

Krok 2. Za pomocą mniejszych 5mm kółeczek zawieś ozdobny element pozłacany i chwosty na kółku bazowym. Małe kółeczka przewlecz przez środek główki chwosta a następnie przez większe kółko i solidnie zaciśnij szczypcami bocianami.

klej w końcówce

Krok 3. Ścianki pozłacanej końcówki posmaruj od wewnątrz klejem.

wklejanie rzemienia

Krok 4. Wsuń rzemień do wnętrza końcówki. Powtórz to z drugiej strony. Następnie zamontuj zapięcie. Kółeczko zapięcia połącz z kółeczkiem końcówki rozchylając i zaciskając szczypcami.

Bransoletka etno z chwostami

Bransoletka etno przedstawiona w tym tutorialu jest tylko inspiracją. Teraz wiesz już jak zrobić etniczną biżuterię. Wolisz bardziej stonowane dodatki lub chcesz nosić inne kolory? Poszukaj swoich barw…

rzemienie korallo

Do dzieła! Uściski i błyskotkowe pozdrowienia,

Anita