Gdy słyszysz słowo pierścionek, to co sobie wyobrażasz? Pewnie taki złoty, albo srebrny, od jubilera. A wiesz, że sama możesz zrobić najmodniejsze pierścionki na gumce? Nie musisz do tego mieć super zdolności, ani specjalistycznego sprzętu – wystarczy trochę ulubionych drobnych kamieni naturalnych, mini zawieszka ze stali szlachetnej i cienka gumka. I tyle. Chcesz się przekonać jakie to proste? Zajrzyj do poniższego tutorialu i wybierz swoje ulubione materiały!

pierścionki na gumce

Przygotuj potrzebne materiały, wszystkie produkty znajdziesz w sklepie korallo.pl

Do wykonania pierścionka na gumce potrzebne będą:

To co, zaczynamy?


Krok 1 – Na początek musimy przygotować zawieszkę. Szczypcami płaskimi rozegnij kółeczko, nałóż zawieszkę i zagnij kółeczko. Po zrobieniu pierścionka dodanie zawieszki może być trochę trudne.

Krok 2 – Utnij ok. 20 cm gumki (wygodna długość do trzymania i nawlekania). Zacznij i skończ nawlekanie kamieni na pierścionek na stalowej kulce. Jest to ważne, ponieważ właśnie w kulce schowamy supełek. Ja wybrałam sekwencję: 1x kulka stalowa, 20x rubin, 3x spinel, 1x kulka stalowa. Przymierz pierścionek na swój palec, nie może być zbyt obcisły, ani za luźny.

Krok 3 – Teraz nawlecz na gumkę kółeczko stalowe z zawieszką.

pierścionki na gumce

Krok 4 – Lekko naciągnij gumkę i zrób 2 supełki. Większa ilość supełków może się nie schować w kulce 2 mm. Supełki powinny być dość mocno zaciągnięte, aby się nie rozwiązały. Dla pewności możesz dać odrobinę kleju.

pierścionki na gumce

Krok 5 – Właściwie już masz gotowy pierścionek. Utnij resztę gumki blisko supełka i przesuń supełek tak, aby schował się w stalowej kulce.

pierścionek na gumce
Prosty pierścionek na gumce z kamieni naturalnych: rubinów i spinelu

I gotowe! Teraz możesz już zrobić inne pierścionki na gumce. Wybierz drobne kamienie 2-4 mm, dodaj do nich mini zawieszkę ze stali i ewentualnie kulkę ze stali, aby ukryć supełek. Spójrz na moją kolekcję pierścionków i zainspiruj się.


Wszystkie drobne kamienie 2-4 mm oraz mini stalowe zawieszki, które użyłam do pierścionków znajdziesz klikając w poniższy guzik.


Jeżeli postanowisz zrobić własną wersję pierścionków na gumce, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku. Będzie nam też miło, jeśli zostawisz komentarz pod tym wpisem.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]