Jesień zawitała w nasze gdańskie progi i daje znać nie tylko niższą temperaturą, ale także pięknymi, kolorowymi liśćmi. Bardzo lubię kiedy na drzewach i krzewach pojawiają się te wszystkie odcienie czerwieni, pomarańczu i piękne żółte barwy. To też ten moment, kiedy z szaf wyciągamy grube swetry i dużo dzianinowych dodatków. Do takich ciepłych i miękkich stylizacji idealnie pasują dłuższe naszyjniki.

W dzisiejszym tutorialu pokażę Ci jak zrobić naszyjnik z dużym koralikiem z lawy, w pięknym, ciemnozielonym odcieniu, dużą ilością ażurów i odpinanym chwostem.

Tutorial jesienny naszyjnik z odpinanym chwostem
elementy potrzebne do zrobienia naszyjnika
jak zrobić naszyjnik

Krok 1. Zaczynam od ułożenia elementów zawieszki naszyjnika w sekwencji, która mi się podoba.

Krok 2. Na końcu szpilki montuję kółeczko zaciskowe.

Krok 3. Do kółeczka zamontowanego na szpilce dodaję ażurowe serduszko i zaciskam kółeczko.

 Krok 4. Czas na przekładki i koralik z lawy w pięknym zielonym odcieniu.

 Krok 5. Zakańczam ten element robiąc oczko na drugim końcu szpilki i dodając kółeczko zaciskowe.

 Krok 6. Następnie doczepiam ażurowe kółeczko na dole powstającej zawieszki.

 Krok 7. Teraz docinam łańcuszek do ulubionej długości. W tym wypadku wybrałam om 70 cm, czyli dłuższy naszyjnik, który będzie idealny do jesiennych swetrów. Na końcach łańcuszka montuję kółeczka zaciskowe i karabińczyk.

 Krok 8. Na koniec łączę wszystkie elementy. Dodatkową ciekawostką w tym naszyjniku jest to, że chwost jest zamontowany za pomocą karabińczyka i możemy go odpinać, tym sposobem mając bardziej lub mniej rozbudowany element.

Gotowe!

To co lubię w tym rozwiązaniu, to fakt że mam 2 naszyjniki w jednym. Jeden mniejszy, a po dopięciu chwosta coś bardziej ekstra.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Pozdrawiam kreatynie.

Asia