Łańcuszki do biżuterii to temat rzeka. Jak je nosić? Do czego je wykorzystać? Jakie sploty są najmodniejsze? Na część z tych pytań postaram się znaleźć odpowiedź we wpisie.

łańcuszki do biżuterii

W poprzednim wpisie >>Sploty łańcuszków<< pokazałam Ci i krótko przedstawiłam kilka najpopularniejszych modeli łańcuszków. Dzisiaj pokażę jak je użyć w biżuterii. Pewnie myślisz, phii łańcuszek – jak użyć – wiadomo, na szyję albo na rękę 😉 Ale to nie wszystko, można wykorzystać go też inaczej. Kilka naszych klientek dostało do wykorzystania łańcuszek ze stali szlachetnej. Zobacz na jakie super pomysły wpadły i jaką niesamowitą biżuterię stworzyły.

Łańcuszek do wisiorka

Najprostszym użyciem łańcuszka jest zawieszenie na nim ozdobnego wisiorka. Aby całość ładnie współgrała należy trzymać się jednej zasady: łańcuszek nie powinien przytłaczać, nie może być za duży względem zawieszki. Czyli: mała zawieszka – delikatny łańcuszek, duża zawieszka – okazały łańcuszek, chociaż i z delikatnym uzyskasz ciekawy efekt. Zobacz jak łańcuszek ze stali chirurgicznej (ST1606B) wykorzystała Violetta Krygier. Mimo sporych rozmiarów ogniw, bo 3×6,5 mm łańcuszek wygląda delikatnie i elegancko z okazałym wisiorkiem wykonanym z drobnych koralików Toho i kryształków rivoli.

Łańcuszek a’la celebrytka

Jak pewnie wiesz, łańcuszki do biżuterii a’la celebrytki są najczęściej drobne i delikatne, ale kto powiedział, że nie mogą być bardziej okazałe? Ważne, aby całość była harmonijna i ładna. A takie właśnie jest połączenie łańcuszka ze stali szlachetnej (tego ze zdjęć u góry) z uroczymi, malutkimi zawieszkami, również wykonanymi ze stali chirurgicznej. Tę prostą, a zarazem modną i efektowną biżuterię zaprojektowała Dorota Orzeł. Wykorzystała najmodniejsze wzory zawieszek: znak nieskończoności, oko, liść miłorzębu oraz lunulę (księżyc). Jeśli również spodobały Ci się te zawieszki, znajdziesz je w sklepie korallo.pl (>>zawieszki ze stali szlachetnej<<).

Ozdobne frędzelki z łańcuszka

I na koniec zupełnie inna propozycja – ozdobne frędzelki z łańcuszka w kolczykach i naszyjniku sutasz. Brzmi ciekawie, prawda? Delikatne sutaszowe kolczyki, o wręcz ascetycznej formie nabierają charakteru i wyrazu dzięki doczepionym ozdobom – białym kroplom z masy perłowej oraz kawałkom łańcuszka. Są jednocześnie eleganckie, jak i nieco drapieżne w stylu glam rock, a na pewno dla wyjątkowej kobiety. Na pomysł tej biżuterii wpadła Katarzyna Darul.

Nieco inaczej, aczkolwiek podobnie, do tematu podeszła Agnieszka Kloc i stworzyła okazały sutaszowy naszyjnik ozdobiony mnóstwem zwisających frędzelków. Masa perłowa w różnych kształtach łączy się tu z kamieniami naturalnymi, kolorowymi cyrkoniami, zawieszkami ze stali szlachetnej, a to wszystko jest zamocowane na takim samym łańcuszku ze stali. W połączeniu z kolczykami z długimi chwostami, naszyjnik tworzy oryginalny koralowy komplet w stylu boho.


Jak widzisz łańcuszek może być nie tylko nośnikiem czy bazą do wisiorka, można też użyć go w biżuterii w inny sposób.

A Ty jak używasz łańcuszków do biżuterii – klasycznie czy z pomysłem? Jeśli spodobały Ci się pomysły dziewczyn na biżuterię, zostaw komentarz oraz śledź nas na Instagramie lub Facebooku. Oraz koniecznie zajrzyj na bloga za kilka dni, a jeśli nie chcesz przegapić żadnego wpisu – zapisz się na korallowy newsletter! Właśnie szykuję małą kolekcję modnej biżuterii z łańcuszków o dużych ogniwach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]