Lato to idealny czas na kolorową biżuterię. Zrób z nami urocze i łatwe kolczyki z koralików Miyuki i kryształków z wykorzystaniem baz ze stali szlachetnej.

kolczyki z koralików Miyuki

Dzisiejszy tutorial przygotowała Joanna Królicka. Połączyła w kolczykach drobne koraliki Miyuki, kolorowe kryształki oraz bazy ze stali szlachetnej w oryginalnym kształcie zaokrąglonych trójkątów. Kolczyki są wykonane ściegiem brick stitch. Jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie zajrzyj też do innych wpisów: Kolczyki na bazie łezki, Naszyjnik z liściem monstery, Kolczyki indiańce, Naszyjnik z jaskółką, Kolczyki indiańce na bazie stalowej.

Do wykonania kolczyków potrzebujesz:

 • Baza geometryczna ze stali chirurgicznej trójkąt zaokrąglony 16 mm złoty ST2511B – 2 sztuki 
 • Baza geometryczna ze stali chirurgicznej trójkąt zaokrąglony 20 mm złoty ST2518B – 2 sztuki 
 • Koraliki Miyuki Delica Duracoat Opaque Azure 11/0  MK0011 – 78 sztuk – w tutorialu MT
 • Koraliki Miyuki Delica 11/0 Galvanized Semi Matt Mead MK0092 – 54 sztuki – w tutorialu MZ
 • Koraliki Toho 8/0 Silver-Lined Frosted Hyacinth TH0631 – 14 sztuk – w tutorial TP
 • Swarovski bicone bead Chrysolite Opal 3 mm AC4280 – 12 sztuk – w tutorialu SB
 • Koraliki Fire Polish 3 mm Fuchsia FR1230 – 6 sztuk – w tutorialu FP
 • Kryształki oponki 6×4 mm Light green opal KR4250 – 6 sztuk
 • Koraliki Toho Round 15/0 w dowolnym kolorze (u mnie PF Galvanized Starlight) kilkanaście sztuk – w tutorial TR
 • Srebrne sztyfty do przyklejania pozłacane próba 925 6 mm PS1145 – para
 • Kółeczka zaciskowe pozłacane ze stali chirurgicznej 0,8x5mm ST0646 – 2 sztuki 
 • Igła do beadingu, nić do beadingu, nożyczki, klej biżuteryjny, szczypce płaskie.
koraliki Miyuki

Wszystkie materiały kupisz w sklepie >>korallo.pl<<

Skoro masz już wszystkie materiały, to zaczynamy robić kolczyki brick z koralików Miyuki i kryształków

Etap 1: Oplatanie mniejszego elementu

Krok 1. Nawlecz na igłę ok. 70 cm nici do beadingu. Zawiąż podwójny supeł z nici na bazie, pozostaw ok. 10 cm nici, nie odcinaj jej – potem dowiążemy do niej nić, która zostanie po zakończeniu elementu.

baza beadingowa ze stali szlachetnej

Krok 2. Nabierz dwa koraliki MT, przeprowadź nitkę pod bazą, zawróć, przejdź przez drugi koralik, zaciągnij nić. Dodaj kolejne 3 koraliki w analogiczny sposób.

Krok 3. W rogu bazy dodaj koralik SB. Kolejne boki bazy opleć dokładnie tak samo jak pierwszy – dodając po 5 koralików MT, 1 koralik SB w każdym rogu.

Krok 4. Teraz kolejny rząd – nabierz koralik TP (ma się znajdować w rogu, nad koralikiem SB), przejdź igą od tyłu do przodu pomiędzy koralikami SB i MT tak, aby zahaczyć nić, którą są połączone, przejdź ponownie przez koralik MT, zaciągnij nić. Jeśli koralik nie będzie dokładnie nad SB, delikatnie ułóż go palcami.

Krok 5. Nabierz koralik MZ, wbij się igłą pomiędzy drugi i trzeci koralik MT w rzędzie od tyłu do przodu, ponownie przejdź przez koralik MZ. Powtórz czynność dwa razy, potem ponownie dołóż koralik TP w rogu. Dokończ wyplatanie tego rzędu. Wyjdź nicią za koralikami TP. 

Krok 6. Nabierz koraliki FP i TR, zawróć, przechodząc przez koraliki FP, TP i SB. Zahacz nicią o bazę i wróć przez wszystkie koraliki do środka. Teraz dołóż kolejny koralik FP i doszyj go do kolejnego rogu naszej bazy w taki sam sposób. Na koniec, wyjdź igłą na zewnątrz za koralikami SB, z dowolnego rogu.

Krok 7. Na środku wklej sztyft, poczekaj aż wyschnie. Jeśli używasz kleju Hasulith, pamiętaj, że po nałożeniu kleju na sztyft musi on chwilę “odpocząć”.

Krok 8. Przejdź igłą do koralika TP, nabierz 3 koraliki TR, dwa razy opleć nitką sztyft i zawróć,dobrze zaciągając nić. Powtórz ten krok do każdego z rogów naszej bazy. Na koniec wyjdź z rogu, który jest obok wolnej końcówki nici, pozostawionej w kroku pierwszym. Dowiąż do niego nitkę i obie końcówki schowaj w sąsiednich koralikach, a potem je odetnij.

Pierwsza z baz gotowa!

Etap 1: Oplatanie dużej bazy

Krok 9. Drugą bazę będziemy oplatać analogicznie do pierwszej, jednak ilość koralików w rzędach się zwiększy. W pierwszym rzędzie będzie to 8 koralików MT oraz po 1 koraliku SB w rogach. W drugim rzędzie – 6 koralików MZ i po 1 koraliku TP w rogach.

Krok 10. Środek naszej bazy wypełnią koraliki kryształki 6×4 mm. Wszyj je dokładnie tak samo, jak poprzednio wszywaliśmy koraliki FP.

Krok 11. Zakończ nitkę dowiązując ją do pozostawionego wcześniej ogonka. Oba końce nici schowaj w sąsiednich koralikach. Odetnij końcówki.
Teraz pora połączyć ze sobą obie bazy kółeczkiem zaciskowym.


Kolczyki z koralików Miyuki z kryształkami na bazach ze stali szlachetnej są gotowe! Zobacz też inną wersję kolorystyczną.


Tutorial przygotowała Joanna Królicka, która o sobie pisze tak: Mam na imię Joanna i od 6 lat moją pasją są koraliki – kocham beading, haft koralikowy, a przede wszystkim sutasz.  Jestem otwarta na nowe techniki i wzory. Tworzę pod nazwą Sujo Jewelry. W moich projektach znajdziecie kryształki Swarovskiego i dużo masy perłowej – to moje znaki rozpoznawcze, wyznacznik mojego stylu w biżuterii. 


Jeżeli wykonasz własne kolczyki Summer Kaleidoscope z koralików Miyuki i kryształków, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku. Będzie nam też miło, jeśli zostawisz komentarz pod tym wpisem. Abyśmy mogli łatwiej odnaleźć Twoją pracę oznacz ją hasztagiem #AkademiaBizuteriiKorallo

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]