Biżuteria z łańcuszkami pojawiła się na pokazach mody już w zeszłym roku. Jak wiadomo trendy biżuteryjne potrzebują chwili, aby się zadomowić i pojawić w użyciu. Łańcuszki o dużych ogniwach są bardzo ciekawym i świeżym trendem, któremu warto się przyjrzeć.

biżuteria z łańcuszkami

Jeśli chcesz zrobić modną i ciekawą biżuterię z łańcuszkami samodzielnie, wybieraj te o splocie ankier i wydłużonych ogniwach. Nie wiesz jak wygląda splot ankier? Zerknij do wpisu Sploty łańcuszków. Wydłużone i smukłe ogniwa, nawet w dużym rozmiarze, nie będą wyglądały ciężko, ale smukle i elegancko, a jednocześnie nadadzą charakteru kreacji. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, jak nosić biżuterię z łańcuszków.


Biżuteria z łańcuszkami – dużo naszyjników

Jeśli już nosić naszyjniki, to tak, aby było je widać. Modna biżuteria powinna być wyrazista. Na razie zapomnij o cieniutkim łańcuszku z malutką pojedynczą zawieszką! Teraz nosi się 3-4, a nawet więcej naszyjników na raz. Jeden z nich może być delikatny, ale pozostałe powinny być bardziej okazałe. A co z zawieszkami? Tu koniecznie musi być perła – naturalna lub seashell, albo chociaż masa perłowa. Dodatkowo możesz zawiesić monetę stylizowaną na antyczną. Taki zestaw kilku łańcuszków ma jeszcze jedną zaletę – możesz je dowolnie łączyć i dobierać do okazji i dekoltu.


Zestawy bransoletek

Podobnie jak z naszyjnikami, bransoletek też nie nosimy solo. Najlepiej zaopatrz się w zestaw ok. 10 sztuk, w rożnych stylach – na jedwabnej nici lub sznureczku nylonowym, z zawieszkami, z kamieniami naturalnymi, z łańcuszka o większych ogniwach, z łańcuszka z kamieniami oraz min. 1 bransoletkę z koralików Miyuki na nici jedwabnej. Taki zestaw da Ci niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowych stylizacji.


Oryginalne kolczyki

Biżuteria z łańcuszkami to nie tylko naszyjniki i bransoletki. Warto też pomyśleć nad stworzeniem ciekawych kolczyków. Poniżej mam dla Ciebie dwie propozycje. Pierwsza, to minimalistyczne kolczyki z kawałka łańcuszka i mini zawieszki ze stali chirurgicznej. Dość długie, lekkie i przyciągające wzrok blaskiem. Druga propozycja, to kolczyki z masą perłową i „dyndadełkiem” z łańcuszka-linki ze stali. I tu możesz zobaczyć, jak zmienił się wygląd kolczyków po dodaniu 1 ogniwa łańcuszka. Tylko jedno ogniwko, a efekt zupełnie inny – kolczyki stały się jeszcze smuklejsze. Jak widzisz, nie trzeba od razu używać kawałka łańcuszka, pomysłem może też być wykorzystanie pojedynczych ogniwek.

 


Jeśli jesteś ciekawa jak jeszcze mozna wykorzystać łańcuszki w biżuterii, to zerknij do wcześniejszego wpisu: Łańcuszki do biżuterii – inspirujące pomysły.

Jeśli uważasz wpis za przydatny, zostaw komentarz oraz śledź nas na Instagramielub Facebooku. Oraz koniecznie zaglądaj na bloga, kolejne inspirujące wpisy już się tworzą.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]